کد خبر: 1070127 A

دریادار سیاری:

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: حضور ۹۸ درصدی جوانان در عرصه خدمت مقدس سربازی با توجه به شرایط کرونایی نشاندهنده اعتماد مردم به نیرو‌های مسلح است.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در گفت و گویی اظهار داشت: همانطور که به خاطر دارید با پیدایش و شیوع ویروس کرونا اعلام کردیم که پادگان‌ها امن‌ترین مکان‌ها برای افراد هستند امروز نیز آمار‌ها نشان می‌دهد که مراکز آموزشی و نظامی ما پاکترین و امن‌ترین مکان‌ها هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان در همان زمان به دنبال مخدوش کردن فضای رسانه‌ای بودند و می‌خواستند پادگان‌های نیرو‌های مسلح را اماکنی ناامن جلوه دهند، اما امروز با گذشت بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا آمار‌ها نشان می‌دهد که مراکز نظامی ما کمترین ابتلا و بدون آسیب بودند و این به خاطر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در یگان هاست.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: با توجه به اینکه مراکز آموزشی از تراکم جمعیتی نسبی برخوردار هستند؛ رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی نیز همچون قوانین آموزشی جز وظایف اصلی این مراکز قرار گرفته است و مسئولان اماکن آموزشی ما ملزم به اجرای دقیق و رعایت اصول بهداشتی هستتند.

وی با تاکید بر اینکه امنیت کشور به هیچ وجه تعطیل بردار نیست، تصریح کرد: برای امنیت مرز‌ها نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده، سلامت و متعهد است که به حمدالله این نیاز از سوی نیرو‌های مسلح کشور تامین می‌شود تا مردم کشورمان در امنیت کامل باشند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر با توجه به شیوع کرونای جهش یافته حدود ۹۷ تا ۹۸ درصد مشمولان وظیفه وارد عرصه خدمت مقدس سربازی شدند؛ که این نشاندهنده اولا اعتماد مردم به نیرو‌های مسلح است و ثانیا نشان می‌دهد که امنیت کشور برای مردم اهمیت دارد؛ زیرا در این وضعیت جوانان خود را برای تحقق امنیت کشور به پادگان‌ها می‌فرستند و این درواقع مسئولیت ما را در قبال مردم سنگین‌تر می‌کند.

حبیب الله سیاری دریادار سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر