کد خبر: 1070119 A

پیام صالحی به مناسبت دهم اردیبهشت:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت دهم اردیبهشت‌‌ با بیان اینکه روز ملی خلیج فارس روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان است، گفت: کرانه‌های این مرز نیلگون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است.

به گزارش ایلنا،‌ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت دهم اردیبهشت (روز خلیج فارس)، با بیان اینکه کرانه‌های این مرز نیلگون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است، اظهار داشت:‌ اشتراکات فرهنگی بسیار در تجارت و داد و ستد تا عرصه های متنوع هنر از معماری تا موسیقی و حوزه گردشگری و خوراک و پوشاک شواهدی بر این واقعیت هستند.

وی افزود: در این میان وجه برجسته و ارزشمند تنگه هرمز و خلیج فارس، زیست فرهنگی و هنرمندانه مردمان این دیار است که با قدرت راهبردی و اندیشه مرزداری ایشان عجین شده تا جلوه های دیرپای تمدنی را باشکوه تر و نمودهای تازه آن را غنی تر به نمایش گذاشته و به جهانیان عرضه کنند.

وزیر فرهنگ اسلامی روز ملی خلیج فارس را روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان عنوان کرد و گفت: امسال پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت؛ گزاره‌ها و رخدادهایی که همدلی و هم افزایی مردمی را پویاتر و فرهنگ عمومی را بالنده تر می‌کند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که به یاری خداوند بزرگ و تلاش خستگی ناپذیر کادر درمان و دانشمندان ایرانی، روزهای خوش تندرستی و آرامش را در آینده‌ای نزدیک دوباره گردهم آییم.
 

دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس عباس صالحی وزیر ارشاد و فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر