کد خبر: 1069512 A

واعظی در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تحریم و کرونا هر دو رو به اضمحلال است،‌ گفت: بین ۱۵ کشور همسایه بهترین رابطه را با ترکیه داریم.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی روز چهارشنبه در  بیست و هشتمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: امسال همانند سال گذشته درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستیم. این ویروس خسارت‌های زیادی در تجارت و ضوابط ما به وجود آورد.

وی خطاب به وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه یک نمونه از این خسارت را عدم برگزاری حضوری نشست و برگزاری مجازی آن عنوان کرد و ادامه داد: اگر امروز در تهران بودید می توانستیم به توافقات بیشتر دست یابیم.کمیته‌های کمیسیون مشترک در جلسات ویدئوکنفرانسی تلاش کردند تا به توافقات بیشتر برسند.

واعظی با بیان اینکه همواره برای روابط با کشور همسایه و برادرمان ترکیه اهمیت بسیار بالایی به ویژه در بخش اقتصادی قائل هستیم، گفت: بین ۱۵ کشور همسایه بهترین رابطه اقتصادی را با ترکیه داریم و نباید اجازه بدهیم مشکلات ویروس کرونا و تحریم‌هایی که از سه سال گذشته بوده، روی روابط ما تاثیر بگذارد. 

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات وین که در حال برگزاری است، گفت: خوشبختانه این نشست در روابط ما با کشورها مختلف امیدهای زیادی به وجود آورده است.

وی این کمیسیون مشترک را نقشه راه اقتصادی دو کشور ایران و ترکیه توصیف کرد که می‌تواند تحولی در روابط دو کشور ایجاد کند و ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک موفقی برگزار شود.

واعظی خاطرنشان کرد: یادداشت تفاهم مشترک ایران و ترکیه شامل همه بخش‌های روابط به ویژه بانکی، توافقنامه‌های تجاری، سرمایه گذاری‌های مشترک بخش خصوصی دو کشور، گسترش همکاری‌های حمل و نقلی و گمرکی، حوزه انرژی ، همکاری بین اتاق های بازرگانی و بخش های خصوصی، و همکاری های علمی و فناوری است.

 

محمود واعظی نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر