کد خبر: 1069108 A

شهریاری در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تجمعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی صلاح نیست و هر گردهمایی باید با رعایت تمامی جوانب باشد.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره برگزاری تجمعات در پیک چهارم کرونا که این روزها در کشور وجود دارد، گفت: تجمعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی صلاح نیست؛ قطعا ستاد ملی مبارزه با کرونا هم این مطلب را اعلام می‌کند. البته این موضوع هم دائما از طریق  رسانه‌ها گوشزد می‌شود که هر گردهمایی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چندین تجمع مانند شب‌های قدر و در ماه آینده انتخابات را پیش رو داریم؛ وضعیت برگزاری چنین تجمعاتی باید چگونه باشد، عنوان کرد: تا انتخابات که زمان زیادی فرصت باقی است اما در خصوص مراسمات در شب‌های قدر باید بگویم که تاکید این است که این مراسم با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود. 

وی خاطر نشان کرد: یک ایرادی هم که همیشه وجود دارد و از ما هم درباره‌اش می‌پرسند این است که در بسیاری از موارد پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود و برخوردی هم با آن ها صورت نمی‌گیرد؛ افراد به آنتالیا و یا جاهای دیگر می‌روند کسی هم چیزی نمی‌گوید  اما مراسم مذهبی را دائما می‌خواهید تعطیل کنید.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اگر تمام مراسمات با رعایت پروتکل انجام شود، اشکالی ندارد؛مومنان معمولاً پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و آن کسانی که رعایت نمی‌کنند همان‌های هستند که به آنتالیا و جاهای دیگر می‌روند.

وی ادامه داد: قطعا این روزها مشاهده کرده‌اید که پیامک‌های تبلیغاتی برای مردم می‌آید و انواع و اقسام بلیط‌های مسافرتی را هم تبلیغ می‌کند؛ چه طور  این‌ها هیچ کدام اشکالی ندارد اما هنگامی که مراسم مذهبی می شود دائم فشار می‌آورند که تعطیل شود و اگر اتفاقی رخ دهد آن را  گردن مراسم مذهبی می‌اندازند که هیچ صحت ندارد، زیرا مومنان هنگامی که دستوراتی داده می شود، مخصوصا اگر  مقام معظم رهبری توصیه  کنند دلسوزان نظام، انقلاب و حضرت آقا رعایت می کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره تولید واکسن کرونا در کشور و روند تزریق آن گفت: قرار شده است افراد بالای ۸۰ سال واکسیناسیون‌شان آغاز شود و امیدواریم هرچه زودتر واکسن «کوو برکت» تا آخر ماه یک میلیون دوزش را به وزارت بهداشت و درمان بدهد و تولید ماهیانه ۱۲ الی ۱۳ میلیون دوز را آغاز کنند.

وی در پایان گفت: امیدوارم هرچه زودتر واکسن انستیتو‌های پاستور و رازی نیز تولید و در اختیار مردم قرار گیرد. 

حسینعلی شهریاری واکسن کرونا رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر