کد خبر: 1068368 A

ظریف در بد ورود به عراق:

وزیر امور خاجه گفت: مردم ایران و عراق در برابر دشمنان مشترک از صدام تا داعش، باهم و در کنار هم مبارزه کردند و همکاری‌های متعدد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر داریم. دو شهید بزرگوار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نماد مقاومت در این دو کشور هستند و ایران و عراق از هرجهت با یکدیگر پیوستگی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف هنگام ورود به عراق طی سخنانی گفت: در هفته های گذشته سفرهایی به کشورهای منطقه داشتم، یکی از مهمترین کشورها در منطقه ما جمهوری عراق است. ما همواره با عراق روابط نزدیک داشته و داریم.

وی ادامه داد: مردم ایران و عراق در برابر دشمنان مشترک از صدام تا داعش، باهم و در کنار هم مبارزه کردند و همکاری‌های متعدد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر داریم. دو شهید بزرگوار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نماد مقاومت در این دو کشور هستند و ایران و عراق از هرجهت با یکدیگر پیوستگی دارند.

ظریف در ادامه اظهار داشت: پس از سفری که به قطر  داشتم این فرصت خوبی بود که طی یک سفر نسبتا طولانی در بغداد هستم.

وی در تشریح برنامه‌های خود بیان داشت: امروز علاوه بر مقامات، با احزاب عراقی هم دیدار خواهم داشت و فردا به اقلیم خواهم رفت و با برادران اقلیم هم صحبت خواهیم داشت. این نشان دهنده عمق روابط ایران و عراق در حوزه‌های مختلف از جمله گروه‌های مذهبی و سیاسی است.

ظریف در پایان اظهار داشت: ایران و عراق همکاری‌های خوبی در حوزه‌های اقتصادی، مالی، بانکی و .. دارند و امیدواریم که گسترش و افزایش داشته باشد.

وزیر امور خارجه محمدجواد ظریف شهید سلیمانی شهید المهندس ظریف در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر