کد خبر: 1067785 A

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:‌

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: واقعـه عبـرت انگیـز طبـس، نشان دهنده ضعف و زبونی آمریکای جنایتکار در دشمنی با ملت ایران بود.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح زیر است:

 «بسم الله الرحمن الرحیم»  

  'یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ'   (آیۀ ۸  سوره صف)

روز ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ بزرگترین ارتش دنیا با تجهیزات نظامی مدرن و برنامه ریزی دقیق و گسترده که برای اجرای عملیات نظامی تحت عنوان «پنجه عقاب» در خاک ایران اسلامی به بهانه آزادی جاسوسان آمریکایی  مستقر در لانه جاسوسی و ضربه زدن به نهال نوپای انقلاب ، وارد منطقه طبس درکشور شده بود، به مدد الهی و با دانه های ناچیز شن در هم شکسته شد تا آمریکای جهانخوار شکست دیگری را تنها چند ماه پس از تسخیر سفارت شیطان بزرگ که در حقیقت ، لانه جاسوسی آنان بود ؛ به دست دانشجویان پیرو خط امام «رحمت الله علیه»  تجربه کرده و اثرات خفت بار آن را برای همیشه در کارنامۀ سیاه و ننگین خود ثبت کند.

 این حادثۀ بزرگ تاریخی سرشار از عبرت هایی است که مکر ظالمین را برملا و ضعف و زبونی آنان در برابر ارادۀ الهی ملت ایران را آشکارتر ساخت. به گونه ای که اکنون با گذشت بیش از چهار دهه، ایالات متحده هنوز نتوانسته است پاسخ روشن و قانع کننده ای برای دلایل ارتکاب به این اقدام شنیع و توجیه شکست خفت بار خود برای افکار عمومی ارائه دهد.

گرچه  در تاریح انقلاب اسلامی ملت مبارز ایران بارها طعم تلخ شکست را به متجاوزین و معاندین به ویژه آمریکای جنایتکار چشانده ، لکن حادثه زمین گیر شدن ارتش شیطان بزرگ در صحرای طبس از اهمیت ویژه ای برخوردار است که به تعبیر حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه»  'حاصل قدرت الهی و امدادهای غیبی بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز زمین گیر شدن ارتش آمریکا در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹، اعلام می دارد؛ آنچه در صحرای طبس رخ داد، تنها شکست یک عملیات نظامی نبود، بلکه زانو زدن تفکر استعماری و استکباری حکومت های خودکامه و فاسد در برابر حقانیت و انگیزه های الهی ملت های مبارز و آزادی خواه بود که با دست قدرت الهی به وقوع پیوست و باید این روز بزرگ و تاریخی را به عنوان نماد ضعف و زبونی آمریکای جنایتکار در برابر ملت ایران اسلامی، برای همیشهگرامی داشت.

 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی واقعه طبس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر