کد خبر: 1067002 A

زارع فومنی:

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با برگزاری نشست خبری برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام داوطلبی کرد.

به گزارش ایلنا، محمد زارع فومنی در حالی روز جمعه با برگزاری نشست خبری برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام نامزدی کرد که در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری پس از نام‌نویسی، انصراف داده بود. 

فومنی در این باره در جمع خبرنگاران، گفت: به عنوان اصلاح‌طلبی که همیشه در راه انقلاب، نظام و دفاع از رهبری انقلاب کوشا بوده است، به خواست طرفداران و هواداران وارد انتخابات شدم و به شکل رسمی اعلام می‌کنم که جوانترین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هستم و تمام توان خود را به کار خواهم گرفت که در این انتخابات بتوانم شعارها و برنامه‌های خود را محقق کنم.

وی افزود: من برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برنامه دارم که تدوین شده و تاکید دارم که مردم باید به برنامه‌های عملی رای بدهند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در ادامه اظهار داشت: کابینه من پر از نشاط، انقلابی‌گری، جوان و قدرتمند خواهند بود که البته نیمی از کابینه را خانم‌ها و نیمه‌ی دیگر را آقایان توانمند تشکیل خواهند و از همین تریبون اعلام می‌کنم معاون اول من یک خانم خواهد بود.

وی ادامه داد: جامعه ما امروز با مشکلات عدیده ای رو به رو است که به اقتصاد ما گره خورده است باید نخست مشکلات اقتصادی را حل کرد تا بتوان در مورد نارسایی‌های اجتماعی را حل کرد. گره اجتماعی زمانی حل می شود که مشکلات اقتصادی مرتفع شود. اکنون مشکلات اجتماعی به حدی رسیده است که جوانان نسبت به آینده خود بی تفاوت شدند و مقوله انتخاب از گزینه های آنان حذف شده است.

فومنی در ادامه بیان داشت: دولت ما دولت جوان پرنشاط عمل‌گرا و از همه نخبگان جامعه استفاده خواهد کرد. اسم دولت من «دولت نخبگان ایرانی و برخواسته از ملت ایران» است. در دولت من هیچ مسئولی که قبلا مسئولیتی داشته و اموال خود را شفاف سازی نکرده، جایی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه من اصلاح‌طلب نواندیش هستم، اظهار داشت: ما نئواصلاح‌طلب‌ها می‌توانیم تاثیر مثبتی بر جامعه که اکنون بر آن خاکستر پاشیده‌اند، داشته باشیم. امیدوارم شورای محترم نگهبان انتخابات را به چند نامزد محدود نکند و این بار فرصت را به جوانان بدهند. چطور در ۸ سال دفاع مقدس فرماندهان ۱۳ سال به بالا به جنگ رفتند و اداره کردند؟ چرا در سیاست و قدرت جوانان نباید باشند. چطور جوانان برای جنگ خوب بودند و برای خدمت خیر؟

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا به نفع نامزد خاصی کناره‌گیری خواهید کرد یا خیر؟»، گفت: بنده به نفع هیچ نامزدی کنار نخواهم رفت و تا آخر در صحنه خواهم ایستاد و از تهدیدها و تهمت‌ها واهمه ندارم. اکثر اصلاح‌طلبان مردمی از من حمایت خواهند کرد و من کاری به اصلاح‌طلبانی که در بروز شرایط کنونی کشور سهیم هستند، ندارم و برای برای اصلاح اصلاحات وارد شده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه ما سال ۹۲ از آقای روحانی حمایت کردیم که اشتباه بود، گفت: از مردم عذر‌خواهی می‌کنیم و امیدوارم عذر ما را پذیرا باشند.

 این کنشگر سیاسی در تشریح برنامه‌های خود ابراز داشت: احیای اقتصاد خصوصی به شکل عادلانه و منصفانه، اقتصاد باثبات، جمع آوری نقدینگی با استفاده از بازگشت سرمایه‌گذاری، اقتصاد سلامت و کاهش ضریب جینی، یارانه‌های هدفمند به جای هدفمندی یارانه‌ها، برداشتن موانع تولید، مدیریت توانمند به جای مدیریت ارادت و شفافیت تمامی اعداد و ارقام موجود در اقتصاد ایران بدون حکمت و مصلحت در اقتصاد از جمله برنامه‌های اقتصادی من است‌. 

وی افزود: برنامه من با عنوان «برنامه جامع ایران نوین و ملت سربلند» منتشر خواهد شد و براساس استاندارهای صندوق بین‌الملی، اقتصاد ایران در آستانه هشدار قرار دارد؛ بنابراین باید از شعاردادن‌ها عبور کرد و به عمل روی آورد. کشور ما در وضعیت بسیار بدی در حوزه سیاسی، اقتصادی، بین الملل و اجتماعی قرار گرفته است و نتیجه ۸ سال دولت روحانی افزایش مشکلات بوده است. 

فومنی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و معیشتی گسترده در این سال‌ها این شده است که آمارخودکشی و بزهکاری اجتماعی افزایش پیدا کند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خطاب به سایر کاندیداها، گفت: اکثریت کسانی که اعلام کاندیداتوری کرده‌اند افرادی هستند که طی ۴۰ سال گذشته در کشور مسئولیت داشته‌اند و شرایط امروز کشور حاصل عملکرد آن‌هاست. این افراد ابتدا باید اموال خود را به مردم اعلام کنند.

وی در پایان ابراز داشت: طی ۴۲ سال گذشته سیاست خارجی همواره متاثر از سلایق متفاوت بوده است. مناسب ترین سیاست خارجی در دولت اصلاحات همراه با عزت و کرامت بود.

زارع فومنی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر