کد خبر: 1066999 A

از سوی رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن؛

رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، نشست تخصصی" سعدی، ادیب ایرانی و استاد سخن" را در فضای مجازی و در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود با پیام تصویری حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه (۲۴ آوریل۲۰۲۱) ساعت ۱۷ به وقت توکیو (۱۲:۳۰ به وقت تهران) برگزار می کند.

به گزارش ایلنا، اول ادیبهشت ماه به نام روز جهانی سعدی استاد سخن شناخته می شود و در ژاپن نیز برخی شخصیت های برجسته ایران شناس همچون پروفسور آراکی، پروفسور گامو، پروفسور ساوا، پروفسور کورویاناگی، پروفوسور امیکو اوکادا و... یا کتاب های گلستان و بوستان سعدی را به ژاپنی ترجمه نموده و یا در ارتباط با این شاعر و اندیشمند برجسته، کتب، مقالات و پژوهش های مختلفی را منتشر کرده اند.

به همین مناسبت، رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، نشست تخصصی" سعدی، ادیب ایرانی و استاد سخن" را در فضای مجازی و در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود با پیام تصویری حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه (۲۴ آوریل۲۰۲۱) ساعت ۱۷ به وقت توکیو (۱۲:۳۰ به وقت تهران) برگزار می کند.

در این برنامه دکتر ناهو ناکامورا ایران شناس ژاپنی و مدرس دانشگاه دایتو بونکا در مورد این شخصیت بزرگ ایرانی سخنرانی خواهد کرد و در قالب نماهنگ ها و تصاویر مختلف، موضوعات مرتبط به علاقه مندان ارائه خواهد شد.

 

روز سعدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر