کد خبر: 1065878 A

محمدیاری در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: لازم است وزارت بهداشت اعتمادسازی لازم برای استفاده مردم از واکسن های ایرانی را به درستی انجام دهد و البته شرایط لازم برای استفاده همه اقشار در اسرع وقت فراهم شود و باید با هر گونه رانت در رابطه با استفاده از واکسن شدیدا برخورد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن محمدیاری در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۱ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا و ویروس جدید در جهان تا کنون به ۱۴۲میلیون، ۷۱۴ هزار و ۷۳ نفر رسیده است و مرگ ۳ میلیون و  ۴۳ هزار و ۲۲۳ نفر نیز بر اثر ابتلاع به این بیماری تایید شده است، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون عده زیادی نیز مبتلا به این بیماری شده اند آنچه که مسلم است و طی یک سال اخیر برای جامعه بشری ایجاد شده است همین ویروس منحوس کرونا است.

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس بیان کرد: آنچه که مهم است مقابله با آن نیازمند به برنامه همه جانبه و جامع دارد و آنچه در مقطع کنونی اذهان جامعه را درگیر کرده است موضوع واکسن این بیماری است، لازم است وزارت بهداشت اعتمادسازی لازم برای استفاده مردم از واکسن های ایرانی را به درستی انجام دهد و البته شرایط لازم برای استفاده همه اقشار در اسرع وقت فراهم شود و باید با هر گونه رانت در رابطه با استفاده از واکسن شدیدا برخورد شود و همه چی طبق اولویت بندی برای اقشار آسیب پذیر جامعه محیا باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس مطرح کرد: در عرصه سیاست خارجی در سطح تحلیل خرد، بایدن شعار بازگشت به برجام را در مورد ایران طرح می کند، چون ایران در مرکز ثقل توجه خاورمیانه ای قرار دارد اما باید بدانیم و آگاه باشیم که روسای جمهور آمریکا ید طولانی در عهد شکنی دارند و نباید راه اشتباه گذشته در برجام تکرار شود.

وی اظهار داشت: خسارت های وارده بر اثر بی تعهدی آمریکا در برجام بر عهده چه کسی خواهد بود، در رابطه با برجام مردم خواهان گزارش شفاف، دقیق، رسمی و عامه فهم است تا همه چیز در ارتباط با هر آنچه در سرنوشت مملکتشان موثر خواهد بود بدانند به امید روزهای بهتر برای نظام اسلامی.

این نماینده مجلس بیان کرد: گیلان استانی کشاورزی است چرا که ۳۸ درصد اشتغال استان و ۴۸ درصد اقتصاد استان بر پایه کشاورزی استوار است و و ۳۰۰ هزار خانوار گیلانی از این طریق امرا معاش می کنند بنابراین آسیب  شناسی و رفع معضلات این حوزهباید در اولویت قرار گیرد.

محمدیاری گفت: یکی از مهمترین چالش های کشاورزی منطقه در سال جاری بحران کم آبی است، با توجه اینکه طبق گزارش های سازمان هواشناسی ۶ ماه پر بارش کشور را پشت سر گذاشته ایم و کمترین میزان بارش باران را داشتیم، باید بحران آب را پیش بینی و مدیریت کنیم، با به میدان آمدن مدیران و مسئولان در حوزه های مختلف نیرو و کشاورزی و مدیریت شهری باید شاهد کمترین خسارت به کشاورزان باشیم.

وی بیان کرد: نکته مهم دیگر، اهمیت حمایت بیمه ای از کشاورزان است به ویژه در فصل برداشت چرا که در علاوه بر بحران کم آبی با بحران بارش های شدید و ناگهانی با فصل برداشت محصول مواجه هستیم چیزی که در سال گذشته خسارت قابل توجهی به قشر زحمت کش و تلاشگر کشاورزان وارد کرد.

این نماینده مردم در پایان گفت: در خصوص حفر چاه های عمیق و نیمه عمیق لازم است اهتمام ویژه ای از ناحیه وزارت نیرو صورت گیرد چنانچه همه مسئولین به پای کار نیایند مرتکبت خیانت در حق مردم شده اید، در این خصوص هیات رئیسه توجه لازم را نسبت به اهتمام مسئولین در این عرصه داشته باشند، به نظر می رسد در بحران کم آبی بخش عمده ای از مسئولین دولتی در غفلت به سر می برند.

 

واکسن کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر