کد خبر: 1065772 A

عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت کرد؛

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳۱ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: علت عدم تحقق اهداف، وظایف و برنامه‌های محیط زیست کشور و استفاده از مدیران فاقد دانش و اعتقاد به محیط زیست.

- تذکر رحمت اله فیروزی پوربادی نماینده نطنز و بخش قمصر به همراه ۳۵ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت نظارت بر تولید محتوای برنامه‌سازی و عملکرد عوامل سازنده فیلم‌های سینمایی خانگی.

- تذکر قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و هویزه به همراه ۳۱ نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور: علت عدم اتخاذ تدابیر لازم در قرنطینه نکردن و عدم تعطیلی شهرهای قرمز خوزستان چیست.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت تأسیس انشعاب آب مجمع کارگاهی و تجاری بلوار امیرکبیر شهر برخوار و لزوم متوقف‌سازی قطع ۴ ساعته برق چاه‌های آب کشاورزی و جلوگیری از نابودی زحمت کشاورزان شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار. همچنین تذکر به همراه ۴۴ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت تدبیر لازم برای نحوه اجرای دستورالعمل نحوه انتقال تخفیفات عدم خسارت بیمه‌های شخص ثالث توسط بیمه مرکزی. همچنین تذکر به همراه ۲۵ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: ضرورت جانمایی جدید برای احداث و فعالیت کارخانه‌های تولیدکننده آجر.

- تذکر امیرحسین بانکی پورفرد نماینده اصفهان به همراه ۵۲ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت سازماندهی و ایجاد زیرساخت لازم جهت اجرای طرح حذف دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی در پی سرگردانی مردم.

- تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت به وزیر صمت: ضرورت تأمین نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات لازم برای ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان‌های محروم و مرزی. همچنین تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی: ضرورت توجه به توزیع متوازن شعبات بانک در کشور به خصوص در شهرستان‌های محروم و مرزی. همچنین تذکر به وزیر نفت: ضرورت تسریع در گازرسانی به روستاهای شهرستان‌های محروم و مرزی سردشت و پیرانشهر.

- تذکر کیوان مرادیان کوچکسرائی نماینده قائم شهر ،سوادکوه ،جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی به همراه ۳۹ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم جلوگیری از اجحاف در حق کارگران در پرداخت حق سنوات پایان خدمت توسط کارفرما.

 

هیات رئیسه مجلس حسینعلی حاجی‌ دلیگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر