کد خبر: 1064869 A

نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها:

نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نشست مشترک اعضاء هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با نمایندگان و روسای هیأت های عالی استان های 31 گانه کشور گفت: ما پنج دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستا را پشت سر گذاشتیم اما دستاورد این پنج دوره هم از نظر حیثیتی و هم از نظر عملکرد درخشان نیست. انتظار می رود در این دوره با نظارت صحیح، افراد پاکدست تر و کارآمدتری وارد شوراها شوند و دستاورد های آنان موجب افزایش اعتماد مردم به شوراها شود.

به گزارش ایلنا، سید مصطفی میرسلیم در ادامه افزود: آمارها نشان می دهد که مردم چندان به شوراهای شهر و روستا اعتماد نداشته و نگاه مثبتی به عملکرد آنان ندارند. آینده وابسته به نتیجه این دوره از انتخابات بوده و امید است با نظارت صحیح افراد صالح و کارآمدتری وارد شوراها شوند.

میرسلیم تصریح کرد: اگر هیات اجرایی در شهرستانی به رد کاندیدایی تصمیم بگیرد، اعتراض فرد در یک رده بالاتر یعنی در هیات نظارت شهرستان بررسی می شود؛ اگر هیات نظارت نیز بر اساس مدارک فرد را رد صلاحیت کرد اعتراض آن در یک رده بالاتر یعنی هیات عالی استان بررسی می شود. برای بررسی صلاحیت ها فقط باید خدا را در نظر گرفت و براساس مستندات و مدارک واصله از مراجع چهارگانه باید تصمیم گیری در خصوص صلاحیت افراد صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: اگر بررسی صلاحیت ها در هیات ها به درستی صورت گیرد کار ما در هیات مرکزی ساده تر خواهد بود. آبروی نظام وابسته به این بررسی صلاحیت ها است. در دورهای قبل بعضا بدون توجه به شرایط عده ای تایید صلاحیت شدند و به شوراها راه یافتند که منجر به ایجاد فساد و نارضایتی مردم شدند. ملاک در بررسی صلاحیت ها اول خدا و بعد مدارک و مستندات واصله از مراجع چهارگانه است.

 

انتخابات شوراها میرسلیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر