کد خبر: 1064613 A

از سوی عضو هیات رئیسه قرائت شد؛

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی کریمی فیروزجایی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ فروردین) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر محمد وحیدی نماینده بجنورد ، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان به همراه ۵۰ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم اعمال فوق العاده شغل نیروهای خدماتی آموزش و پرورش و رفع مشکل اختلاف بسیار زیاد حقوق آنان نسبت به سایر کارمندان.

- تذکر شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان و بردسیر به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ لزوم تسریع در تعیین تکلیف سهامداران مال باخته بانک مهر اقتصاد، همچنین تذکر به وزیر نیرو؛ لزوم رسیدگی به رتبه بسیار پایین استان کرمان در بحث شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی، جمع آوری و دفع فاضلاب شهری، همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم رسیدگی به رتبه بسیار پایین استان کرمان در بحث شاخص تعداد مراکز توانبخشی.

- تذکر ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان به وزیر نیرو؛ لزوم تسریع در تکمیل طرح خط انتقال آب از درودزن به شیراز تا قبل از فرا رسیدن فصل گرما.

- تذکر علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان به همراه ۴۹ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ علت افزایش بی رویه قیمت میوه در آستانه تعطیلات چیست.

- تذکر انور حبیب زاده بوکانی نماینده بوکان به وزرای راه و شهرسازی و کشور؛ علت افزایش قیمت اجاره بهای مسکن در کشور چیست.

- تذکر احمد جباری نماینده بندرلنگه، بستک و پارسیان به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان؛ لزوم راه اندازی در خصوص واکسیناسیون جامعه در مقابله با بیماری کرونا و پرهیز از تناقض گویی در موضع گیری های این وزارتخانه.

- تذکر علیرضا نظری نماینده خمین به همراه ۳۸ نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت؛ چرا میوه و مایحتاج ضروری خانواده ها در بازار با قیمت های نجومی عرضه می شود.

- تذکر محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم پرداخت حق التدریس دبیران شاغل و بازنشسته.


 

علی کریمی فیروزجایی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر