کد خبر: 1064285 A

در بیانیه‌ای؛

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران تاکید کرد: با توجه به موج چهارم کرونا و ‌اینکه همه شهرهای ایران تقریبا قرمز شده‌اند و فشار مضاعفی که به کادر درمان وارد می‌شود، نگرانی از فروپاشی نظام سلامت کشور نسبت به موج‌های قبلی بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آذر منصوری، سخنگوی جبهه اصلاحات ایران، اظهار کرد: جبهه اصلاحات ایران ضمن اخذ نظر کارشناسان و نگرانی‌هایی که از ادامه این موج و همچنین آسیب‌های جانی که به شهروندان ایران وارد می‌کند در این بیانیه تنها راه مهار و مقابله با موج چهارم کرونا را قرنطینه فوری و سراسری کشور می‌داند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنابر اخبار رسمی منتشر شده، اکنون همهٔ کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و موج چهارم کرونا با شیب تند در حال اوج‌گیری است و به خاطر افزایش بی‌سابقهٔ بیماران، نظام سلامت به شدت زیر فشار قرار گرفته است. 

در مرحلهٔ کنونی که کرونای جهش‌یافته با سرایت بیشتر، کشندگی بیشتر و نیاز بیشتر به بستری، وارد مرحلهٔ تصاعدی شده است، بر اساس تجارب جهانی، راهی جز قرنطینهٔ سراسری حداقل دو هفته‌ای باقی نمانده است. مقاومت در  تصمیم‌گیری سریع در این زمینه می‌تواند به فروپاشی نظام درمان و در هفته‌های پیش رو به مرگ هزاران شهروند ایرانی بیانجامد.

جبهه اصلاحات ایران از ستاد ملی کرونا درخواست می‌کند که فورا به نظر اجماعی کارشناسان تن بدهد و قرنطینهٔ فوری و سراسری اعلام کند. برای کاهش فشار به اقشار فرودست در این تعطیلی، از منابع اضطراری پرداخت مستقیم به دهک‌های آسیب‌پذیرتر را در دستور قرار دهد و برای افزایش خرید واکسن‌های معتبر (پیش از تولید انبوه واکسن داخلی) و افزایش کارآمدی توزیع واکسن همگانی کرونا، اقدامات موثرتری انجام دهد.

همچنین از عموم شهروندان ایران درخواست می‌کنیم با توجه به شیب تند شیوع، از هر گونه گردهمایی خانوادگی و غیرخانوادگیِ حضوری پرهیز کنند و در صورت لزومِ خروج از خانه از دو ماسک استفاده و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت کنند. در فضاهای بستهٔ بدون تهویه حاضر نشوند و برای کمک به عبور از این بحران، دیگر شهروندان را هم به رفتار مسئولانه دعوت کنند.

جبههٔ اصلاحات ایران

واکسیناسیون واکسن کرونا جبهه اصلاحات ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر