کد خبر: 1063998 A

حشمتی مهذب:

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در سند تحول قضایی به شورای حل اختلاف توجهی خاص و برای آن تکالیفی مشخص شده که محور اصلی آن مصالحه است.

به گزارش ایلنا، محمدجواد حشمتی‌مهذب در جلسه ویدئو کنفرانس رئیس کل دادگستری استان تهران با معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، معاون قضایی در امور شوراهای حل اختلاف استان تهران و چند مدیر مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف برگزار شد، افزود: فلسفه ایجاد شورای حل اختلاف کمک به دادگستری در قالب حل و فصل اختلافات است و همین موضوع باعث شده شورای حل اختلاف دارای بُعد مردمی باشد و عملکرد مثبت و درخشانی داشته است.

وی اظهار کرد: ظرفیت تهران برای مصالحه در پرونده‌ها بسیار بالاست و باید با هم افزایی بیرونی و درون سازمانی به سمت این هدف حرکت کنیم.

حشمتی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های شوراهای حل اختلاف زندان گفت: تعداد شعب شورای حل اختلاف در زندان‌ها جوابگو نیست و باید افزایش یابند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در مورد اتقان آراء صادره نیز افزود: آراء شورای حل اختلاف سند مکتوب است و روی آن تبادل نظر صورت می‌گیرد؛ بنابراین تلاش برای صدور احکام قوی و متقن بسیار ضروری است.

وی در مورد تکریم ارباب رجوع نیز گفت: اقتدار و اکرام با هم ضدیت ندارند و احترام به ارباب رجوع و همکاران از واجبات لازم الرعایه است.

حشمتی ضمن قدردانی بابت تلاش‌های صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد تا در سال ۱۴۰۰ نتایج خوبی در راستای اهداف تعیین شده برای شورای حل اختلاف محقق شود.

حسن بابایی معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران در ابتدای این نشست به تحلیل عملکرد شورای حل اختلاف استان تهران پرداخت و گفت: در زمینه ایجاد صلح و سازش در مسیر خوبی قرار داریم و آمار رضایت بخش است.

رئیس کل دادگستری استان تهران محمد جواد حشمتی مهذب سند تحول قضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر