کد خبر: 1062201 A

بابایی کارنامه در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی بابائی کارنامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۴ فروردین ) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به اصل ۱۵۲ قانون اساسی گفت: با توجه به این اصل، مجلس ناظر بر عملکرد دولت است از این رو لازم است بر عملکرد وزارت امور خارجه در خصوص دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره جنوبی با شخصیت‌های حقوقی و حقیقی جمهوری اسلامی نظارت شود.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از انجام مذاکره با کشورهای دنیا استقبال می‌کنیم اما دستاورد دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره با مسئولان کشوربه ویژه در ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری باید کاملاً شفاف بیان شود چرا که برخی افراد غربگرا از این دیدارها سوء استفاده می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس بالاترین رکن است که باید به مسائل مختلف روز جامعه نظارت کند، هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند و وزارت امور خارجه نیز مشروح مذاکرات انجام شده را کاملا شفاف بیان کند که چه دستاوردی برای کشور به همراه داشته با توجه به اینکه وزارت امور خارجه طی ۷ سال کارنامه خوبی در خصوص مذاکرات نداشته است.

 

نخست وزیر کره جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر