کد خبر: 1061811 A

شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

سخنگوی کمیسیون انرژی از درخواست اعمال ماده ۲۳۴ از سوی این کمیسیون درخصوص عدم اجرای قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام خبر داد.

 مالک شریعتی نیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون انرژی گفت: جلسه امروز کمیسیون انرژی با درخواست تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس به دلیل تاخیر رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در اجرای کامل قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: اشکالی که مطرح شده بود این بود که چرا جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی، تنفس خوراک الزامی مندرج در این قانون را تصویب نمی کند تا تکلیف طرح های منتخب برای اجرای قانون و تاسیس پتروپالایشگاه ها مشخص شود. در جلسه این موضوع طرح شد و اکثر نمایندگان بر ضرورت اجرای دقیق و کامل قانون تاکید داشتند.

وی افزود: نمایندگان دولت از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و هیات امنای صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند و تاکید کردند که قبول داریم قانون باید کامل اجرا شود و تلاش خود را نیز در این مسیر می کنیم و قول دادند هرچه سریع تر قانون اجرایی شود.در نهایت با توجه به تاکیدی که کمیسیون انرژی بر ضرورت تصویب تنفس خوراک در هیات امنای صندوق توسعه ملی داشت و با توجه به مهلت آئین نامه که ۱۰ روز فرصت به کمیسیون داده تا نظرش را در خصوص اعمال ماده ۲۳۴ به هیات رییسه اعلام کند، این مهلت را دادیم تا جلسه هیات امنای صندوق تشکیل شود و تنفس خوراک تصویب شود.

شریعتی نیاسر تاکید کرد:با امیدواریم دولت از این فرصت داده شده استفاده کند و تنفس خوراک را در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی تصویب کند. در غیر اینصورت درخواست ماده ۲۳۴ در خصوص عدم اجرای این قانون؛ طبق روال خود دنبال خواهد شد.طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هریک از کمیسیون‌ها می‌توانند گزارشی درباره‌ی تخلفات دستگاه‌های اجرایی و دولت را به هیات رییسه ارائه کرده که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی فورا از طریق هیات رییسه موارد به قوه قضاییه ارسال می‌شود و باید گزارش‌های ارسالی به قوه قضاییه به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد. 

 

کمیسیون انرژی مالک شریعتی نیاسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر