کد خبر: 1061330 A

دشتی‌اردکانی در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد :از سوی دیگر تمایل غرب به بازگشت برجام مثل گذشته بیم‌ها و امیدها را در میان مردم زنده کرده است، بیم ناخلفی غربیان و عهدشکنی مجدد آنان و امید گشایش و رونق اقتصادی مردم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  محمدرضا دشتی اردکانی در نطق میان‌دستور خود در جلسه  علنی امروز( یکشنبه ۲۲ فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی، خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: سال ۱۴۰۰ را همچون سنوات گذشته با تشعشع پیام نوروزی مقام معظم رهبری که باید همچون چراغی فرا رویمان باشد شروع کردیم، به فرموده ایشان جهش تولید که شعار سال گذشته بوده باید به گشایش در زندگی مردم ختم می‌شد، اما به دلیل وجود موانع بر سر راه تولید و عدم حمایت موثر از بخش‌های تولیدی این اتفاق محقق نشد، لذا بر ما است که بکوشیم تا در تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی چون یدی واحد بوده و در تحقق عملی این شعار از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در آستانه حلول ماه مبارک رمضان هستیم، ماهی پُر فضیلت برای تقوااندوزی ماهی بهتر از آن نیست، اما این روزها فضای جامعه رنگ و بوی دیگری گرفته است، از یک طرف جولان‌دهی ویروس منحوس کرونا که همچنان از میان هموطنان عزیزمان قربانی می‌گیرد و خسارت های این بیماری در حوزه‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست و از سویی تنگناهای معیشتی که فشار آن بر هموطنانمان روز به روز افزوده می‌شود که بسیار دردآور است. از سوی دیگر تمایل غرب به بازگشت برجام مثل گذشته بیم‌ها و امیدها را در میان مردم زنده کرده است، بیم ناخلفی غربیان و عهدشکنی مجدد آنان و امید گشایش و رونق اقتصادی مردم.

وی افزود: البته در مورد برجام همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند عمل در مقابل عمل خواهد بود و گام‌های عملی طرف مقابل می‌‍تواند به گام‌های عملی ما نیز منجر شود. دراین راستا دولت محترم را موظف می‌دانیم تا با حفظ شالوده مذاکرات از هرگونه اقدامی که در حوزه سیاست خارجی به اقتدار و اعتبار نظام ما خدشه وارد می‌کند، خودداری نماید و فرامین مقام معظم رهبری و قانون اقدام راهبردی ایران را مو به مو اجرا نماید. ما در سال جدید چند انتخابات مهم داریم و واقفیم خداوند مسیر رشد و پیشرفت را تنها در دگرگونی و رشد خودمان تصویر نمود، إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم. هر چند برخی تغییر را در تغییر راه دیدند و طریق ترقی را در دقت آرمان‌ها و هسته تحول را در تحویل هسته‌ای دانستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال ۱۴۰۰ سالی است که برای جاگیر شدن یک نفس تازه در سینه کرونا گرفته کشور به یک نفس تازه نیاز دارد و انشالله با انتخاب دولتی کارآمد، جهادی و انقلابی و متکی به سرمایه‌های ارزشمند اسلامی و ایرانی در سایه تعامل هدفمند با دنیا و با حذف موانع و محدودیتها گام دوم انقلاب را به سوی عمران و رفاه و توسعه فرهنگی و اجتماعی و نهایتا رضایت مردم برداریم. از دیگر مواردی که این روزها افکار عمومی را به خود معطوف نموده است سند همکاری ۲۵ ساله با چین است، هرچند در جای خود اما و اگرهای فراوانی داشت اما بدون شک چون در سطح کلان ملی پیگیری و امضا شده است می‌تواند زمینه رونق اقتصادی و فرهنگی قابل توجهی را برای کشور به همراه داشته باشد.  

وی افزود: همچنان که مستحضرید دغدغه‌های امور فرهنگی به ویژه در فضای مجازی از دل مشغولی‌های ثابت مقام معظم رهبری بوده و هست، بی‌توجهی به مدیریت عالمانه و هوشمند مسائل مرتبط با فضای مجازی در کشور، نبود اعمال حاکمیت جمهوری اسلامی بر این فضا و حتی عدم تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی بارها مورد مطالبه رهبر انقلاب قرار گرفته است. لذا وظیفه همه مسئولان به ویژه ما نمایندگان مجلس در این زمینه دوچندان است. شأنیت مجلس مهندسی درست و تشکیل نظام فرهنگی کشور است و این مهم در اموری چون تخصیص بودجه، نظارت بر اجرای قوانین فرهنگی، پیگیری مطالبات به حق مردمی نظیر رفع اختلاف طبقاتی، همسان سازی حقوق بازنشستگان به عنوان قشر فرهیخته کشورمان اهتمام لازم را برای تحقق شبکه ملی اطلاعات، تعیین وضعیت معلمان خرید خدمت که صادقانه و مجدانه برغم همه سختی‌ها عرصه مقدس تعلیم و تربیت را خالی نکرده‌اند، محقق می‌گردد.

 

مجلس شورای اسلامی محمدرضا دشتی اردکانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر