کد خبر: 1060183 A

سامانی مطرح کرد؛

سخنگوی وزارت کشور جوسازی‌های رسانه‌ای در مورد تردد به ترکیه را نمونه بارز بی اخلاقی رسانه‌ای دانست و تاکید کرد: بر اساس مصوبه کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا و با دستور صریح رییس جمهوری، همه تورهای مسافری ترکیه لغو شد.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در مورد سفر به ترکیه گفت: همچنان که پیش از این توضیح داده شده است،  با وصول رسمی و اداری نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لغو تردد مسافری با ترکیه، موضوع به کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ارجاع شد و جمع بندی اعضای کمیته مبتنی بر نظریه تخصصی دستگاه های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه، به رئیس محترم جمهور و رئیس ستاد ملی مدیریت کرونا گزارش شد.

وی افزود: بر اساس جمع بندی کمیته که از سوی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا به رییس ستاد ملی پیشنهاد شد، رییس جمهوری موافقت کرد کلیه تورهای ترکیه فورا لغو شود.

سامانی خاطرنشان کرد: رییس ستاد ملی مدیریت کرونا همچنین مقرر کرد جمعیت هلال احمر نسبت به تشدید مراقبت های بهداشتی در مرزهای زمینی و هوایی با ترکیه و کنترل دقیق مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرزهای زمینی و هوایی اقدام عاجل کند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس تصمیم ابلاغ شده، مقرر شد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعیین مراکز آزمایشگاهی مورد تایید در خارج اقدام و اطلاع رسانی لازم در این ارتباط از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکت های هواپیمایی انجام می شود تا پس از این، افراد، فقط در صورت ارایه  گواهی سلامت معتبر مورد تایید وارد کشور شوند.

 

سفر به ترکیه لغو سفر به ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر