کد خبر: 1058571 A

ظریف در تاشکند:

وزیر خارجه ایران پس از دیدار با همتای ازبک خود بر تعمیق روابط دو کشور تاکید و ایران می‌تواند راه ترانزیت ازبکستان به بازار جهانی و آبهای آزاد را فراهم کند.

به گزارش ایلنا محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران پس از دیدار با وزیر امور خارجه ازبکستان، ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی مردم و دولت این کشور، اظهار داشت: جشن نوروز را به مردم ازبکستان تبریک می‌گویم، آنها در نوروز و بسیار از مسائل فرهنگی شریک هستند.

وی افزود: امروز ما در زمینه های روابط اقتصادی سیاسی فرهنگی و تقویت و گسترش روابط بین ایران و ازبکستان و همینطور در مورد روابط منطقه‌ای، به ویژه صلح افغانستان گفت‌وگو کردیم.

وزیر خارجه ایران تاکید کرد: امیدواریم این همکاری ها گسترش پیدا کند، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند راه ترانزیت ازبکستان به بازار جهانی و آبهای آزاد را فراهم کند؛ همچنین حوزه‌های مختلف همکاری وجود دارد و تاریخ مشترک بسیار طولانی ما زمینه برای دوستی بین دو ملت را بیش از پیش گسترش می‌دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوار هستم در ملاقات امروز بعدازظهر خود با آقای شوکت میرضیایف  رئیس جمهور ازبکستان بتوانیم این زمینه ها را گسترش بیشتر بدهیم.

 

محمدجواد ظریف ایران و ازبکستان سفر ظریف به ازبکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر