کد خبر: 1057364 A

سفیر کشورمان در فرانسه در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی این کشور درباره تحولات منطقه و چرایی وضعیت کنونی برجام و عدم بازگشت به هنگام بایدن به توافق هسته ای و لغو تحریم ها گفت و گو کرد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی سفیر کشورمان در پاریس در صفحه توئیتری خود نوشت: در محل کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه با آقای ژان لویی بورلانژ رئیس جدید این کمیسیون دیداری طولانی داشتم. او در گذشته در سمت های مختلف عهده دار مسئولیت های بسیاری بوده و بر تحولات بین المللی و به خصوص مسایل منطقه ای و تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران اشراف کافی دارد.

 این خود موجب شد تا پیرامون تحولات جهانی و آنچه در دوران ریاست جمهوری ترامپ بر آمریکا، اروپا و دیگر نقاط جهان به خصوص منطقه غرب آسیا گذشت و تحریم های خلاف موازین بین المللی و نیز اقدامات یکجانبه آمریکا که وخامت شرایط نابهنجار در اقصی نقاط جهان را رقم زد، گفتگویی صمیمانه و صریح صورت پذیرد.

 در این ملاقات پیرامون اهمیت همکاری های پارلمانی به عنوان گفت وگوی بین ملت ها و بازوی مساعدت کننده به اخذ تصمیمات دولت ها و نیز شناخت متقابل ملل بدون هیچ واسطه ای، صحبت به میان آمد و تفاهم شد که بعد از فراهم شدن شرایط بهداشتی و رفع محدودیت های ناشی از کووید، تماس های طرفین مجددا آغاز شود.

همچنین در این دیدار به تفصیل پیرامون چرایی وضعیت کنونی برجام و عدم بازگشت به هنگام پرزیدنت بایدن به توافق هسته ای و لغو تحریم ها گفتگو شد و مواضع راه گشای ایران در این خصوص به طور مستدل بیان شد.

سفیر ایران در فرانسه بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر