کد خبر: 1055489 A

فارین پالسی:

«فارین پالسی» به بررسی عواید برجام برای هر دوطرف پرداخت.

به گزارش ایلنا، مجله «فارین پالسی» طی گزارشی نوشت: یکی از کارکردهای اصلی توافق هسته‌ای با ایران تسهیل و بهبود معاملات اقتصادی است. در نبود تحریم‌ها، شرکت‌های غربی می‌توانند به ادامه تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران بپردازند و به بازسازی و احیای زیرساخت‌های غیرنظامی ایران کمک کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: یکی از قراردادهای مهم، قرارداد با هواپیمایی آمریکایی بوئینگ درباره ۱۱۰ فروند جت با ارزش ۲۰ میلیارد دلار بود که عواید اقتصادی زیادی برای هر دو طرف داشت.

فارین پالسی افزود: اما ترامپ با نادیده گرفتن ابعاد اقتصادی این توافق، برجام را نابود کرد. اکنون بایدن یا باید برجام را بپذیرد و یا سیاست‌های جدیدی را در خصوص دیپلماسی در پیش گیرد. در واقع اکنون ایران و کره‌شمالی بزرگ‌ترین چالش سیاست خارجی آمریکا هستند.

این نشریه همچنین نوشت: با رفع تحریم‌ها، شرکت‌های غربی می‌توانند در بخش‌هایی مانند نفت و مواد معدنی، حمل و نقل و زیرساخت‌های بندری ایران و کره‌شمالی فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند. اکنون بایدن باید به جای بازی با کلمات اقدام موثری در این راستا انجام دهد و از فرصت‌های اقتصادی استفاده کند.

 

ایران آمریکا برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر