کد خبر: 1055289 A

در چهارمین نشست روسای مجالس؛

پیش نویس بیانیه مشترک در مورد مقابله با تروریسم و تقویت ارتباطات منطقه ای در چهارمین نشست روسای مجالس بررسی و بندهای پیشنهادی کشورمان برای گنجانده شدن در بیانیه مورد موافقت هیات‌های حاضر قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، جلسه پیش نویس بیانیه مشترک در مورد مقابله با تروریسم و تقویت ارتباطات منطقه ای در چهارمین نشست روسای مجالس به صورت ترکیبی "مجازی – حضوری"  در آنتالیای ترکیه، با مشارکت هیئت هایی از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری خلق چین، جمهوری اسلامی افغانستان، جمهوری عراق، جمهوری اسلامی پاکستان، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه برگزارشد. هیئت های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری خلق چین و فدراسیون روسیه در این نشست، به صورت مجازی حضور داشتند.

در جلسه پیش نویس بیانیه آنتالیا، ابوالفضل عموئی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار درج بندهای پیشنهادی کشورمان در بیانیه پایانی شد که با موافقت هیات های حاضر، این بندها در بیانیه پایانی گنجانده شد.

عموئی با اشاره به اینکه برخی کشورها از واکسن به عنوان ابزار فشار بر دیگر کشورها استفاده می کنند، تأکید کرد: مردم ایران همواره تلاش دارند که برای جلوگیری و مقابله با بیماری کرونا از چند جانبه گرایی حمایت شود که باید از ظرفیت این کنفرانس استفاده کنیم تا با یک جانبه گرایی مقابله کنیم.

وی در خصوص بند دیگر این بیانیه یادآور شد: متاسفانه کشورهای ثالث، کسانی که با اقدامات گروه های تکفیری مقابله می کنند را ترور می کنند لذا باید این کشورها را محکوم کرد از طرف دیگر نیز باید از کسانی که با گروه های تکفیری مقابله می کنند نیز حمایت های لازم صورت گیرد که از جمله آن ها سردار شهید سلیمانی است که در راه مقابله با گروه های تکفیری نظیر داعش تلاش های بسیار کرد و کشور ثالث اقدام به شهادت رساندن این شهید بزرگوار کرد بنابراین باید این گونه اقدامات تروریستی مورد محکومیت قرار گیرد.

عمویی در ادامه از پیشنهاد هیات کشور روسیه در رابطه با برگزاری کنفرانس بعدی در این کشور حمایت و ابراز خرسندی کرد.

لازم به ذکر است؛ جلسه افتتاحیه چهارمین نشست روسای مجالس در مورد مقابله با تروریسم و تقویت ارتباطات منطقه ای به صورت ترکیبی "مجازی – حضوری" فردا پنجشنبه (۵ فروردین ماه ۱۴۰۰) با سخنرانی ویدئو کنفرانسی آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آنتالیا- ترکیه برگزار خواهد شد.

مقابله با تروریسم ابوالفضل عمویی تقویت ارتباطات منطقه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر