کد خبر: 1055160 A

اردکانیان:

وزیر نیرو با تاکید بر این که پشتیبانی اصلی ما از بخش تولید، تامین آب و برق کافی در طول سال است، تصریح کرد: وجود سازوکارهای اداری اصلی ترین موانع جدی تولید محسوب می‌شوند.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، افزود: وزارت نیرو به لحاظ مسوولیتی که در تامین و عرضه آب و برق برای رفع نیازهای روزمره مردم دارد، جزء زیرساخت های مهم برای تولید است بنابراین اصلی ترین پشتیبانی ما از بخش تولید، تأمین آب و برق کافی و مطمئن در طول سال است.

وی ادامه داد: البته صنایع جانبی که کارشان تامین تجهیزات برای تامین تولید آب و برق است نقش مهمی در این زمینه دارند بنابراین با گره گشایی‌هایی که در بودجه سال ۱۴۰۰ به عمل آمده است و احکام خوبی که در اختیار داریم امسال گشایش چشمگیری در پرداخت مطالبات صنعت  آب و برق برای همه تولیدکنندگان بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مسوولیتی که وزارت نیرو در کمیسیون های مشترک اقتصادی کشور همسایه از قبیل عراق، افغانستان، قطر، ارمنستان و روسیه دارد سعی خواهیم کرد که مبادلات تجاری در بین این کشورها آسان تر شود.

وزیر نیرو یکی از اصلی ترین موانع تولید را وجود سازوکارهای اداری عنوان کرد و گفت: باید برنامه ریزی وسیعی انجام دهیم تا ساختارهای‌مان را از این بخشی و متمرکز شده خارج کنیم و از این طریق بتوانیم گشایش چشمگیری برای همه ظرفیت های کشور به وجود آوریم.

 اردکانیان درباره برنامه‌های وزارت نیرو در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: قرار است در سال جاری ادامه پویش الف – ب ایران که از سال ۹۸ آغاز کردیم را ادامه دهیم و برای فعالیت دولت بعد ریل گذاری مناسبی ایجاد کنیم.

وزیر نیرو رضا اردکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر