کد خبر: 1055144 A

امیر صباحی‌فرد:

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: برابر تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، سال ۱۴۰۰ را همچون سال گذشته با تجهیزاتی بومی و قدرتمند تر ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایلنا، امیرسرتیپ صباحی فرد در دیدار نوروزی با مدافعان آسمان در سایت راداری شهدای سوباشی، ضمن ادای احترام به ۱۹ شهید این سایت پدافند هوایی و تبریک نوروز به مدافعان امنیت، گفت: تمامی تجهیزات پدافند هوایی کشور بومی است و ما برابر تدابیر فرماندهی معظم کل قوا سال ۱۴۰۰ را همچون سال گذشته با تجهیزاتی بومی و حتی قدرتمند تر ادامه خواهیم داد.

وی افزود: در ایام دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ حمله ناموفق به سایت سوباشی، نشانه اهمیت این سایت پدافندی بود که هر بار حملات دشمن با غرش موشک‌های پدافند هوایی و سامانه‌های توپخانه‌ای ارتش اسلام ناکام ماند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تأکید کرد: اهمیت این سایت برای دشمن به آن اندازه بود که فرمانده نیروی هوایی وقت رژیم بعثی عراق اعلام کرد «اگر خلبان‌های ما قادر نباشند این سایت را مورد اصابت قرار دهند، افتخار نابودی این سایت باید نصیب خود من شود».

در این دیدار همچنین امیر سرتیپ صباحی فرد با حضور در منطقه پدافند هوایی غرب کشور از بخش‌های مختلف گروه پدافند هوایی همدان، ایستگاه اطلاعات و شناسایی و قرارگاه سربازی این منطقه بازدید و میزان آمادگی رزمی این یکان پدافند هوایی را مورد ارزیابی قرار داد.

انتهای پیام/
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش سرتیپ صباحی فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر