کد خبر: 1054848 A

در بازدید از شهر سراوان؛

معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان سیستان و بلوچستان خواستار برخورد شناسایی و برخورد با عوامل حادثه تروریستی سراوان شد.

به گزارش ایلنا، به دنبال حادثه کور تروریستی مزدوران خودفروخته در یکی از میدان‌های شهر سراوان که منجر به کشته و زخمی شدن ۴ نفر از هموطنان شد، ابوالفضل ماه گلی معاون قضایی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سیستان و بلوچستان با حضور در این شهر از محل وقوع حادثه بازدید کرد.

وی در نشستی با مسئولان اطلاعاتی و امنیتی شهرستان به بررسی ابعاد وقوع این انفجار تروریستی پرداخت و از آن‌ها خواست که در سریعترین زمان ممکن عوامل این حادثه را شناسایی و تحویل مراجع قضایی دهند و دادستان نظامی استان را مأمور نظارت بر روند شناسایی و دستگیری تروریست‌ها کرد.

ماه گلی گفت: کوردلان مزدور، بار دیگر کینه و عداوت خود را با اجرای یک عملیات تروریستی بزدلانه نسبت به مردم مظلوم سیستان و بلوچستان نشان دادند و تعدادی از شهروندان عادی جامعه را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: این جنایت در اراده پولادین ملت بزرگ ایران خللی وارد نخواهد کرد بلکه مسیر هلاکت زشت خویان مواجب بگیر سرویس‌های اطلاعاتی غربی و برخی کشور‌های منطقه را کوتاه کرد.

معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان سیستان و بلوچستان در ادامه به همراه سردار کرمی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه از مرز روتک بازدید و چهره به چهره با مرزداران غیور دیدار کرد.

این مقام قضایی در جمع مرزداران گفت: امنیت و حفاظت از مرز‌های کشور روز به روز با قدرت و توانایی بیشتر همچنین امکانات به‌روز محقق می‌شود.

وی افزود: هنگامی که همه مردم در کنار خانواده روزگار سپری می‌کنند، نیرو‌های خدوم در سخت‌ترین شرایط اقلیمی و زیستی و با وجود تهدیدات مرزی مشغول خدمت و انجام وظیفه هستند.

ماه گلی اشراف و تسلط مرزی و تحت کنترل قرار دادن تمام تحرکات گروهک‌های تروریستی و معاندین نظام حتی در آن سوی مرز‌های کشور را یک دستاورد بزرگ برای نیروی زمینی سپاه و موجب خرسندی و آرامش و اطمینان مردم عزیز ایران به ویژه در مرز‌های شرق و جنوب شرق کشور توصیف کرد.

وی راهبرد امنیت پایدار مردم‌محور و استفاده از ظرفیت‌های بومی در امنیت‌سازی را موجب حاکمیت امنیت پایدار در استان سیستان و بلوچستان برشمرد و افزود: ضد انقلاب و تروریست‌ها امروز در ضعف و ذلت قرار دارند و دست به تحرکات کورکورانه می‌زنند.

کرمی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه نیز با بیان اینکه نیرو‌های مرزبانی با هوشیاری کامل هرگونه تحرکی را رصد می‌کنند، اضافه کرد: توسعه و پیشرفت در سایه امنیت ایجاد می‌شود و با وجود امنیت بسیار خوبی که اکنون در شهرستان سراوان وجود دارد شاهد آغاز فعالیت‌های اقتصادی مطلوبی برای رونق منطقه هستیم.

وی تاکید کرد: خدمت در مناطق مرزی به‌ویژه در استان سیستان و بلوچستان با شرایط جغرافیایی خاص، یک‌نوع جهاد در راه خداست و شما مرزداران غیور با وجود این سختی‌ها و مشکلات، جانانه از مرز‌های ایران عزیز حراست و پاسداری می‌کنید که این تلاش شما جای قدردانی دارد.

در ادامه، معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان سیستان و بلوچستان از نوار مرزی جنوب شرق کشور با بالگرد بازدید کرد.

حادثه سراوان معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر