کد خبر: 1052394 A

موسی‌پور:

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: رقابت در عرصه انتخابات باید به شکل سالم و بدون تخریب انجام شود تا مردم با شناخت اصلح در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در نشست رونمایی از سامانه ملی شورای وحدت با ارایه گزارشی از فرایند تشکیل دفاتر شورای وحدت در استانهای مختلف، افزود: ساختار شورای وحدت در ۲۹ استان بر اساس شیوه نامه مصوب که مبتنی بر حضور همه گرایش ها و گروه های جریان ولایی و ارزشی است شکل گرفته و در مرحله پایانی تکمیل تشکیل هیئت اجرایی شهرستان ها هستیم.

مسئول امور استان های شورای وحدت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تاکید ما به مسئولین استانی، همگرایی همه نیروها و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای سازماندهی یک ساختار سیاسی مستمر و ماندگار است.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پور با انتقاد از برخی اظهارات و مواضع بیان شده در رسانه ها افزود: برخی از دوستان از رقبا غافل شده و به رقابت با رفقا مشغول اند و اینجاست که باید نسبت به شکل گیری منازعات درون جناحی هشدار داد.

مسئول هیئت اجرایی انتخابات شوراها به اهمیت شوراها در عمران و آبادانی شهرها و توسعه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی پرداخت و افزود: شورای وحدت بر حضور زنان و جوانان در عرصه انتخابات شوراها تاکید داشته و معتقد است عرصه انتخابات شوراها باید از منازعات سیاسی دور باشد و بیشتر جنبه مدنی و رویکرد اجتماعی و فرهنگی آن پررنگ شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز وی با اشاره به تدوین شاخص‌های شناسایی کاندیداهای اصلح در انتخابات شوراها گفت: شاخص های انتخاب کاندیداهای اصلح برای انتخابات شوراها در چهار محور و ۲۵ شاخص تدوین شده و بر این اساس در حال طی مراحل و رسیدن به فهرست نهایی هستیم.

در این نشست همچنین دکتر منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت با اشاره به فعال شدن ۲۵ کمیته از اقشار و اصناف مختلف و برگزاری همایش های مختلف با حضور پرشور نمایندگان و فعالان این تشکل ها و اصناف افزود: وظیفه کمیته ها ساختار سازی و شبکه ارتباطی در تهران و شهرستان ها ست و ما به دنبال اجرایی شدن سیاست ها و برنامه های شورای وحدت هستیم.

مسوول هیات اجرایی شورای وحدت با اشاره به لزوم سازماندهی افراد و نمایندگان اقشار همچون جوانان و بانوان در قالب کمیته های فعال گفت: در تلاش هستیم علاوه بر اجتماعات و همایش های حضوری برخی از همایش ها و گردهمایی این عزیزان را در قالب وبینارها و در فضای مجازی برگزار کنیم تا عرصه هم اندیشی و تبادل نظر کمیته ها در خصوص انتخابات مهم سال بعد برقرار شود.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز به بیان راهبرد شورای وحدت در تجمیع قوای نیروهای انقلابی بر پرهیز از بگو‌مگوها و مباحث اختلاف افکن درون جناحی تاکید کرد.

وی با تحلیل فضای سیاسی حاکم در کشور بیان کرد: چنانچه بارها عنوان شده جامعه روحانیت مبارز در شورای وحدت نقش کمک کننده و حامی جریان‌های انقلابی را دارد و به هیچ عنوان بنای پدرخواندگی و اعمال نظر خاصی در جریان انتخابات ندارد.

وی گفت: جامعه روحانیت مبارز به هیچ عنوان در پی‌ حذف هیچ گروه و گرایش سیاسی در کشور نیست و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در پی مشارکت حداکثری، ایجاد وحدت‌ و عزت ملی است. متاسفانه برخی از افراد در درون گفتمان انقلابی، خواسته یا ناخواسته سخنانی را مطرح کرده‌اند که موجب تخریب گفتمان شکل گرفته شده و قطعاً این امر به ضرر کل جریان جبهه انقلاب خواهد انجامید. ما طبق سخنان و رهنمودهای آیت‌الله موحدی کرمانی که ریاست شورای وحدت را به عهده دارند دو مسئله را سرلوحه کار خود قرار داده ایم، یکی پرهیز از تخریب و دیگری رعایت اخلاق و اصول کار انتخاباتی.

در پایان این نشست دبیران کمیته‌ها و اعضای شورای وحدت به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص انتخابات آتی ریاست جمهوری و شورای شهر پرداختند.

شورای وحدت شورای وحدت اصولگرایان محمدحسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر