کد خبر: 1051915 A

با حضور امیر دریادار سیاری؛

مرکز جدید بازی جنگ و نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه جهاد علمی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، صبح امروز با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش در سالن فتح المبین این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ حسین ولی وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در این مراسم گفت: در ارتش چند سال است که قرارگاه جهاد علمی وجود دارد و این قرارگاه از طریق بالاترین رده های ارتش هدایت می شود.

 
وی با اشاره به افتتاح نمایشگاه دستاوردهای علمی، آموزشی و پژوهشی قرارگاه جهاد علمی دافوس، افزود: علاوه بر افتتاح این نمایشگاه، مرکز بازی جنگ را که به نام «امیر سرتیپ نصرت الله معین وزیری» از استادان دافوس و طراحان عملیاتی دوران مقدس مزین شده است، افتتاح کردیم.
 
 وی ادامه داد: مرکز بازی جنگ، بسترهای لازم برای تمرین تاکتیک‍های رزمی در سطح لشکر، تیپ و گردان را به شکل نرم افزار رایانه‍ای برای دانشجویان دافوس فراهم کرده است. قبلا این مرکز در چندین جای کوچک مستقر بود و با تمرکز فعالیت‍های این مرکز، انشاءالله تحول اساسی در حوزه بازی جنگ ایجاد خواهد شد.
 
امیر سرتیپ ولی وند زمانی در پایان گفت: انتشارات ما فقط در سال 99 حدود 55 کتاب داشته است. کاری که در نیروهای مسلح به خصوص در ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت ویژه انجام می شود مطالعات گروهی است که در دانشگاه های نظانی دنیا نیز انجام می شود.
دافوس امیر سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر