کد خبر: 1050545 A

رحمانی فضلی:

وزیر کشور با بیان اینکه گرانی‌ها و فشارهای اقتصادی برای مردم مشکلات بسیاری را به دنبال داشته است، گفت: همانطور که رهبری هم گفتند اگر بتوانیم یک ساعت هم تحریم‌ها را زودتر برداریم به نفع ما است اما دستاوردهای نظام و جبهه مقاومت نیز باید حفظ شود.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، ضمن تقدیر از همکاری‌ها و همراهی‌های حرم مطهر در راستای مقابله با کرونا اظهار کرد: امروز از نزدیک شاهد بودم که زائران در تشرف به حرم مطهر فاصله‌گذاری خوب اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت می‌کنند.

وی اضافه کرد: به لطف خداوند، استان قم امروزه در بحث کرونا در شرایط مطلوب و خوبی به سر می‌برد و با مراعات کردن مردم ویروس‌ها تاثیری نخواهند داشت و مردم نیز از ماسک بهره برده و فاصله‌ها را هم رعایت می‌کنند.

وزیر کشور از روند کاهشی فوت‌شدگان بر اثری بیماری کرونا و همچنین روند مطلوب تولید واکسن کرونا یاد کرد و گفت: اکنون بیش از یک سال از شیوع کرونا می‌گذرد و در این مدت فشارهای اقتصادی بسیاری بر مردم تحمیل شده است که امیدواریم این فشارها را کاهش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه مباحث معنوی و آرامش‌بخش در کاهش بیماری تاثیرگذار است، مطرح کرد: آستان‌های مقدس، علما، روحانیون و مراکز حوزوی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه در راستای مقابله با کرونا همکاری مطلوبی داشته‌اند.

رحمانی فضلی ادامه داد: دشمنان با عهدشکنی خود در برجام نشان دادند که به عهد خود پایبند نیستند و این موضوع برای همه به اثبات رسید به همین علت وقتی سه بار پرونده ما به شورای امنیت رفت با صدور قطعنامه‌ علیه ایران موافقت نشد؛ شکست ترامپ با فضاحت متفاوت در انتخابات نیز افتخاری بود برای مقاومت مردم ایران و در این مرحله باید با وحدت و هماهنگی پشت سر رهبری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه گرانی‌ها و فشارهای اقتصادی برای مردم مشکلات بسیاری را به دنبال داشته است، گفت: همانطور که رهبری هم گفتند اگر بتوانیم یک ساعت هم تحریم‌ها را زودتر برداریم به نفع ما است اما دستاوردهای نظام و جبهه مقاومت نیز باید حفظ شود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مواضع بسیاری از کشورها نسبت به ایران نرم‌ شده و رفت و آمدها نیز بیشتر شده است و امیدواریم با این روند بتوانیم به نتایج مطلوب‌تری در حوزه بین‌المللی برسیم.

وزیر کشور ادامه داد: سال جاری برای مردم و نظام بسیار سخت بود چراکه می‌خواستند اهداف شوم خود را با فشار به مردم محقق کنند اما موفق نشدند و ما امیدواریم سال آینده سال گشایش باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین داوود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعات نیز طی سخنانی گفت: همکاری ائمه جمعه قم و حمایت های آنها و جلسات مکرر و منظم با استاندارقم برای پی گیری امورقابل تقدیر وستایش است.

همچنین بهرام سرمست استاندار قم نیز در این دیدار با اشاره به تعامل مطلوب حرم مطهر و استانداری تاکید کرد: در سطح استان همه دستگاه‌ها و نهادها برای مقابله با کرونا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

تحریم عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر