کد خبر: 1050474 A

خضریان در گفت ‌وگو با ایلنا خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ از پیگیری شکایت داوطلبین آزمون دستیار پزشکی در این کمیسیون خبر داد.

علی خضریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره پیگیری مطالبه داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی گفت: تماس ها و پیام های متعددی از کادر درمان و پزشکان حاضر در اورژانس ها و مراکز بهداشتی و درمانی به نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس واصل شده که نشان می دهد این مطالبه جمعی باید در اسرع وقت به نتیجه قانونی برسد.

وی در خصوص پیگیری این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ افزود: مطالبه قانونی عزیزان کادر درمان در کمیسیون مطرح و طی مکاتباتی با کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت خواهان پاسخ های منطقی آن ها هستیم. با توجه به فاصله کم باقی مانده تا پایان سال و تعطیلات نوروزی شایسته است مسئولان هرچه زودتر تکلیف داوطلبان را روشن کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار داوطلبان این آزمون افزود: مسئولان وزارت بهداشت مدام بر خطر افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در روزهای آتی تاکید دارند و مشخصا پزشکان و کادر درمان به عنوان خط مقدم این مبارزه نباید مجبور شوند در این روزهای حیاتی به بهانه مطالعه برای آزمون سنگر را ترک کنند.

وی در پایان با اشاره به طرح شکایت داوطلبان در دیوان عدالت اداری و پیگیری مساله از سوی دیده بان شفافیت و عدالت افزود: بدون شک با اجرای قانون عده ای به حق شان می رسند و عده ای از پزشکان محترم که به خاطر این آزمون طبابت و کار درمانی و حتی زندگی شخصی را تعطیل کرده اند، متضرر می شوند. البته این آسیب به قانون و ذات آن ربطی ندارد و همانطور که پیشتر هم اعلام شد، متاسفانه معاونت آموزشی وزارت بهداشت طی یک سال اخیر چالش های عدیده ای داشته است که بررسی آن چالش ها و معضلات نیز به زودی در دستور کار مجلس به عنوان دستگاه تقنینی و نظارتی قرار خواهد گرفت.

آزمون دستیاری پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر