کد خبر: 1049812 A

معاون اول رییس جمهور:

جلسه دیدار معاون اول رییس جمهور با اعضای مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویر احمد عصر امروز(سه شنبه) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به حادثه زلزله منطقه سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد، بر ضرورت مقاوم سازی واحدهای مسکونی این منطقه و بازسازی واحدهای تخریب شده تأکید کرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: لازم است آواربرداری ها در منطقه سی سخت با سرعت هر چه بیشتر انجام شود و روند بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده در دستور کار قرار گیرد.

جهانگیری با تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های فنی و مهندسی در روند بازسازی واحدهای آسیب دیده خاطرنشان کرد: در روند بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی باید نکات فنی و مهندسی به دقت لحاظ شود تا در صورت بروز حوادث مشابه مردم از واحدهای مسکونی اطمینان بخش برخوردار باشند.

معاون اول رییس جمهور از استاندار کهگیلویه و بویر احمد خواست تمامی ظرفیت ها و امکانات استان را برای کمک به زلزله زدگان و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده به کار گیرد و هر چه زودتر شاهد آغاز روند بازسازی و مقاوم سازی در منطقه سی سخت باشیم.

جهانگیری در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویر احمد در زمینه کشاورزی، آبزی پروری و وجود منابع نفت و گاز در این استان تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویر احمد با برخورداری از مزیت ها و ظرفیت های گسترده در بخش های مختلف، از امکان توسعه و پیشرفت برخوردار است.

در این جلسه استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز گزارشی از آخرین وضعیت منطقه زلزله زده سی سخت و اقدامات صورت گرفته در جهت آواربرداری و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ارائه کرد.

وی همچنین گزارشی نیز در خصوص اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد ارائه کرد و به بیان توضیحاتی در خصوص پروژه ها و طرح های در دست اقدام در این استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویر احمد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه مهمترین مسایل استان را مطرح کردند و پیشنهاداتی برای حل مسایل و مشکلات استان ارائه دادند.

 

اسحاق جهانگيری زلزله سی‌سخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر