کد خبر: 1048267 A

خندانی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: متأسفانه تصویب این لایحه هزینه‌های سنگینی به دفاتر تحمیل می‌کند بر همین اساس ما مخالفت خود را با این ماده به دولت اعلام کردیم و پیشنهادات خود را در خصوص ارائه کردیم و پیگیر اصلاح این ماده هستیم.

علی خندانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان‌ها، اظهار کرد: این لایحه، لایحه مثبتی است و با توجه به اینکه مشکلات زیادی در جامعه در خصوص آپارتمان‌نشینی به وجود آمده و قانون تملک آپارتمان‌ها نیز قدیمی شده بود، اصلاح آن کار لازم است .

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران افزود: لازم بود اصلاحاتی در این قانون ایجاد شود اما موضوعی در خصوص وکلا، پزشکان و سردفتران مبنی بر اینکه در اماکن مسکونی حق استقرار ندارد؛ مطرح است که قبلاً طبق تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها این امکان محیا بود که می‌توانستیم در اماکن مسکونی نیز مستقر شویم. 

وی تصریح کرد: متأسفانه تصویب این لایحه هزینه‌های سنگینی به دفاتر تحمیل می‌کند؛ دفاتر اسناد رسمی مشکلی برای اهالی آپارتمان‌ها ایجاد نکرده‌اند، معمولاً دفاتر ما در نقاطی از آپارتمان‌ها مستقر هستند که مشکلی برای اهالی ایجاد نمی‌کنند. البته ما مخالفت خود را با این ماده به دولت اعلام کردیم و پیشنهادات خود را در خصوص ارائه کرده و در جلسات کمیسیون لوایح حضور داریم و پیگیر هستیم که این ماده را به نوعی اصلاح کنند که ضمن اینکه قانون تملک آپارتمان‌ها اجرایی شود، پزشکان و سردفتران و وکلا مزاحمتی برای اهالی آپارتمان‌ها نداشته باشند و این مشکل و معضل به شکل منطقی حل و فصل شود.

کانون سردفتران و دفتریاران دفاتر اسناد رسمی علی خندانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر