کد خبر: 1046762 A

با تصویب نمایندگان مجلس انجام می‌شود؛

با تصمیم نمایندگان مجلس در تبصره ۱۶ لایحه بودجه، دولت به ۷۰ هزار ایثارگر تسهیلات مسکن ارائه می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نوبت اول جلسه صحن علنی امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، نمایندگان مجلس با بند (ز) تبصره ۱۶ این ماده واحده موافقت کردند. 

براساس ردیف ۱ بند (ز) تبصره ۱۶؛ دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلفند در اجرای ماده(۶۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲)، تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون مبنی بر تامین مسکن تعداد هفتاد هزار نفر مشمولان ماده(۳) مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تامین کنند. یارانه سود تسهیلات مذکور از ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره(۷) این قانون تامین می شود.

همچنین در جزء الحاقی تبصره ۱۶ آمده است؛ ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزان قیمت تا سقف دویست و پنجاه میلیون ریال بهره مند شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ تسویه حساب نموده اند، به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات مسکن ارزان قیمت ایثارگری این قانون بهره مند شوند. یارانه سود این تسهیلات از ردیف مربوطه تامین می شود.

بند الحاقی ۱ این تبصره صراحت دارد؛ دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلفند در اجرای بند(الف) ماده(۸۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و با رعایت ماده(۶۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون مبنی بر تامین مسکن پنجاه هزار نفر از رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت را تامین کنند. یارانه سود تسهیلات مذکور از ردیف ۱۱۱۱۸۷ جدول شماره(۷) این قانون تامین می‌شود.

همچنین در بند الحاقی ۲ نیز ذکر شده؛ تا سقف شش هزار و هشتصد میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت تغییر کاربری شناورهای ترالر به کشتی های پشتیبانی صیادی به سازمان شیلات اختصاص می یابد.

در بند الحاقی ۳ نیز آمده است؛ کلیه قوانین و مقررات مغایر با این تبصره در سال ۱۴۰۰ موقوف الاجراء می‌باشد.

مسکن ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر