کد خبر: 1046513 A

آیین «به تماشای سرو» با موضوع وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده نیروی هوایی ارتش سرلشکر خلبان بیرجند بیک‌محمدی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و همچنین کارکنان نیروهای مسلح مستقر در کلانشهر تبریز در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن ادای احترام به روح بلند شهید خلبان بیرجند بیک محمدی، با بیان اینکه آدمی از مرگ ناگزیر است؛ گفت: تجربه مرگ برای انسان حتمی است اما خوشا به حال آنان که همچون شهید بیک محمدی در راه دین و وطن جان خود را فدا کردند.

 وی در ادامه با اشاره به رشادت‌های خلبانان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس صحنه های ایثارگری خلبانان نیروی هوایی است. آنان که در اولین روز جنگ با ۱۴۰ فروند جنگنده به قلب بغداد حمله کردند، حماسه شهید دوران که با حرکت فداکارانه خود اجلاس غیرمتعهدها را در بغداد لغو کرد و عملیات‌های بسیاری که توسط خلبانان قهرمانی همچون شهید بابایی ها، شهید اردستانی و یاسینی ها و فکوری ها برای دفاع از کشور انجام شد. به روح همه این شهیدان درود می فرستیم.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: در نتیجه همین ایثارگری ها و شهادت ها است که نیروهای مسلح ما به ویژه نیروی هوایی قهرمان ارتش در دل مردم جای دارند و بر اساس نظر سنجی که یکی از موسسات امنیتی به عمل آورده است نیروهای مسلح محبوب ترین قشر در نزد مردم هستند.

امام جمعه تبریز در ادامه با ذکر خاطره‌ای از شهید ستاری در خصوص مظلومیت تبلیغی شهدای خلبان گفت: در جلسه ای که در خصوص کارهای تبلیغی ارتش با شهیدستاری عزیز داشتم، می گفت؛ ما در جنگ نمی توانستیم بگوییم که هواپیمای ما مورد اصابت قرار گرفته و سقوط کرده، نمی توانستیم بگوییم خلبان ما شهید شده است، چرا که موجب تضعیف روحیه نیروهای خودی و شادی دشمن می شد و این مظلومیت شهدای خلبان ما است که شهادت هایشان غریبانه بوده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در پایان از برگزاری شایسته مراسم وداع با شهید بیرجند بیک محمدی توسط پایگاه شهید فکوری و همچنین از حضور مسئولان لشکری و کشوری در این مراسم قدردانی کرد.

 

وداع با شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر