کد خبر: 1044562 A

سی‌بی‌اس نیوز در تحلیلی به حمله موشکی ایران به پایگاه «عین‌الاسد» پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، در ژانویه سال گذشته میلادی ایران بزرگ‌ترین حمله موشک بالستیکی را علیه آمریکایی‌ها ترتیب داد.

ژنرال « مک‌کنزی» فرمانده سنتکام در مورد این حمله گفت: اتفاقاتی در حال رخ دادن بود که اگر ما در عین الاسد  اقدام صحیحی اتخاذ نمی‌کردیم ، ممکن بود ما را به سمت جنگ بکشاند.

وی در ادامه گفت: ما گزارش‌های اطلاعاتی را در آن زمان می دیدیم  که نشان می‌داد شاید  چند ساعت، شاید چند روز و و قطعا چند هفته نمی‌شود  که موجی  از حملات مختلف  علیه نیروهای ما در عراق و پایگاه‌های ما توسط ایران شکل می‌گیرد.

مک کنزی گفت: وقتی متوجه تصمیم ایران برای حمله شدیم وقت داشتیم تا عین‌الاسد را تخلیه کنیم. اگر این کار را نمی‌کردیم ۱۰۰ الی۱۵۰ نیروی آمریکایی کشته می‌شدند. اگر آمریکایی‌ها کشته شده بودند ما انتقام می‌گرفتیم در واقع موشک‌ها بسیار دقیق بودند.

«آلن جانسون»  فرمانده نیروهای آمریکایی در عین الاسد  گفت: صدای بلندی بود مثل این که یک قطار بازی از کنار شما بگذرد، ما شروع به پایین رفتن به سمت پناهگاه کردیم که تقریبا در  حدود ۱۳۵ متر بود، کمی از راه را رفتیم که صدای بلندی آمد باید می‌دویدم. نمی‌دانستم که موشک بعدی چه زمانی قرار است اصابت کند.

 

ایران آمریکا پایگاه عین الاسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر