کد خبر: 1043815 A

در جلسه ای به ریاست دادستان تهران و با حضور مدیران دستگاه های ذی ربط موضوعات مرتبط با اجرایی کردن قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی بررسی و تدابیر ویژه‌ای برای تحقق این امر اتخاذ شد.

به گزارش ایلنا، جلسه ای به ریاست علی القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز چهارشنبه ششم اسفندماه با حضور دستگاه های اجرایی، امنیتی، ناظر و اداری ذی ربط و همچنین نماینده دادستان کل کشور، معاون اول و معاونین ذی ربط دادستانی تهران برای پیگیری اجرایی کردن قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی و همچنین قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ و دستور العمل اجرایی قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرایی اصل ۴۹ قانون اساسی مصوب شانزدهم دی ماه امسال رییس محترم قوه قضائیه برگزار شد.

در این جلسه ضمن تشریح تکالیف و وظایف قانونی هر یک از دستگاه ها، مدیران دستگاه های حاضر در جلسه آمادگی خود را برای اجرای کامل قانون مذکور اعلام و موانع، مشکلات و نواقص اجرایی احتمالی برای تحقق این امر را مطرح کردند.

در این راستا راهکارهای لازم به منظور رفع مشکلات و نواقص موجود ارائه و مقرر شد گزارشات مشمول قانون مذکور از جانب مردم، سازمان های مردم نهاد و مراجع رسمی که در صلاحیت حوزه قضائی استان تهران باشد علاوه بر دادستان کل کشور به دادستان عمومی و انقلاب تهران نیز ارسال شود.

یکی دیگر از دستاوردهای جلسه این بود که اجرای دقیق قانون در تمامی سطوح هر یک از دستگاه های حاضر به صورت دقیق پیگیری و گزارشات اشخاص مسئول با حفظ حریم خصوصی افراد و رعایت موازین شرعی و قانونی برای بررسی نزد دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال شود.

 

دادستانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر