کد خبر: 1043514 A

معاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با شناخت شیوه‌های دشمن در فضای مجازی و با گسترش سواد رسانه‌ای باید مقابل هجوم دشمن ایستاد و از تاثیرگذاری منفی بر افکار جوانان جلوگیری کرد

به گزارش ایلنا، سرتیپ سعید شعبانیان در آیین اختتامیه دومین جشنواره یاران ولایت اظهار کرد: به‌رغم تمامی محدودیت‌های موجود شاهد اقدامات بسیار خوب و جهادی در سازمان عقیدتی و معاونت فرهنگی و روابط عمومی ودجا هستیم که جای قدردانی دارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افزود: در اجرای طرح یاران ولایت بیش از ۱۶ هزار نفر در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با هم به رقابت پرداختند که این آمار تعداد شرکت کنندگان، رکوردی بی‌نظیر در این شرایط ویژه (کرونا) است.

شعبانیان با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: در این ارتباط تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی، توسعه مشاوره فردی و ارتباطات تلفنی، اجرای برنامه‌های متنوع در کانال‌های مختلف با تولید محتوا برای فضای مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف متناسب با سن و جنسیت دانش‌آموزان عزیز از دیگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی این طرح بوده که به نحو شایسته‌ای به انجام رسید. 

وی گفت: این طرح در اجرای فرامین مقام معظم ولایت و فرماندهی معزز کل قوا در سه حوزه تحصیل و علم‌آموزی با هدف ارتقاء سطح علمی و تخصصی فرزندان، تهذیب و خودسازی و توجه به معنویت با هدف تلاش در جهت تقویت بنیان‌های اعتقادی و افزایش آمادگی جسمی و  روحی و تفریح که نیاز جوانان و هدف اصلی این طرح است به اجرا در آمد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: امروزه در عصر انفجار اطلاعات هستیم و بسیاری از دانش‌ها و آموزه‌ها را نیاز داریم که در اختیار جوانان ما قرار گیرد.

شعبانیان با اشاره به بیانات مقام معظم ولایت درخصوص فضای مجازی خاطرنشان کرد: فضای مجازی همان فضای واقعی جامعه است زیرا فضای مجازی یک شمشیر و تیغ و دو لبه به شمار می‌رود که باید مراقب آن بود.

وی اضافه کرد: گرچه فضای مجازی دارای قابلیت‌های خوبی هم می‌تواند باشد اما در حال حاضر متاسفانه به ابزاری جهت برنامه‌های دشمن در زمینه بی‌هویت کردن جوانان ما تبدیل شده است. از این رو لازم است که ما نسبت به این هدف دشمن هوشیار باشیم و بدانیم که چگونه می‌توان از خطرات و آسیب‌های فضای مجازی از این حیث مصون ماند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: دشمن در فضای مجازی مشکلات کوچک را بزرگ و موفقیت‌ها را کوچک جلوه می‌دهد. با شناخت شیوه‌های دشمن در فضای مجازی و با گسترش سواد رسانه‌ای باید مقابل هجوم دشمن ایستاد و از تاثیرگذاری منفی بر افکار جوانان جلوگیری کرد.

شعبانیان تصریح کرد: دشمنان ما تمام هجمه خود را به‌کار بسته‌اند که انقلاب اسلامی و تأثیر آن در جهان را محدود کنند و در این راستا با سرمایه‌گذاری گسترده بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت و فضای مجازی تلاش دارند با تسخیر اذهان اجتماع به اهداف خود دست یابند.

وی افزود: آنچه مهم است این که ما باید بتوانیم هویت دینی جوانان را تقویت کرده و معیارها و ارزش‌ها را به آنها عرضه کنیم.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: در فضای مجازی نیاز به تولید محتوای بیشتر و حضور پررنگ‌تر را داریم که انشالله با توجه به برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی و معاونت فرهنگی و روابط عمومی در این عرصه موفق خواهیم بود.

 

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سرتیپ سعید شعبانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر