کد خبر: 1041578 A

سفیر فلسطین در تهران:

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه وعده امام در راستای حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد، گفت: تقویت روحیه وحدت در جهان اسلام و پیروی از اهداف امام خمینی کلید آزادی فلسطین است.

به گزارش ایلنا، صلاح الزواوی، سفیر فلسطین در تهران طی سخنانی در مراسم سالروز افتتاح سفارت فلسطین تاکید کرد: راه امام خمینی (ره)و انقلاب اسلامی تنها به ملت ایران اختصاص ندارد بلکه برای تمامی کشورهای اسلامی جهان است.

وی ادامه داد: درود خداوند به امام خمینی (ره) که تمامی سازمان ها و مکانیزم های لازم را در حمایت از فلسطین پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بنیان کردند. سلام به روح همه شهدا از جمله احمد یاسین و فتحی شقاقی و ابوعمار (یاسر عرفات)

سفیر فلسطین همچنین گفت: وعده امام در راستای حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد. سفارت فلسطین از همان ابتدا با قرارداد بستن با صهیونیست‌ها مخالف بود و علیه توافق اسلو بیانیه ای صادر کرد. این دشمن صهیونیستی هیچ وعده و قراردادی را نمی‌شناسد و اشغال نیل تا فرات را در برنامه خود دارد. صهیونیست‌ها درپی زدودن وحدت از میان ما مسلمانان هستند و ما بایستی از تجربیاتی که در اندلس آموختیم درس بگیریم.

الزواوی تصریح کرد: یکی از مهم ترین راهبردها برای محقق ساختن حقوق ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی راه و طریق گفت‌وگو و مذاکره با کشورهای اسلامی و عربی و ایجاد وحدت است.

وی گفت: پس از جنگی که علیه ایران تحمیل شد چه رخ داد، نتیجه این شد که چند صد هزار شهید برجای ماند اما در ادامه چه رخ داد؟ دوباره ایران و عراق با یکدیگر متحد شدند و دست دوستی دراز کردند و وحدت ایجاد کردند این مسیر بایستی ادامه داشته باشد.

سفیر فلسطین در تهران صلاح الزواوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر