کد خبر: 1041123 A

قنبری در گفت‌و‌گو با ایلنا:

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: کم توجهی به نقش جوانان می‌تواند یک نقص جدی باشد. به نظر می‌رسد حتماً باید یک پوست اندازی جدی صورت بگیرد و چهره‌‌هایی که سن و سالی از آنها گذشته در جایگاه هدایت جریان قرار بگیرند و زمینه را برای حضور نیروهای جوان‌تر فراهم کنند.

داریوش قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص شکل‌گیری نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان اظهار کرد: به نظر من شکل‌گیری نهاد اجماع ساز بسیار مفید و مناسب است و ضرورت داشت که زودتر چنین اقدامی صورت بگیرد. با مشکلاتی که برای شورای عالی سیاستگذاری پیش آمد، ما انتظار داشتیم که زودتر نهاد جایگزین شکل بگیرد.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری افزود: خوشبختانه نهاد اجماع ساز شکل گرفته و ترکیب، ترکیب کاملی است؛ از احزاب اصلاح‌طلب تا شخصیت‌های مطرح جریان اصلاحات در این تشکل حضور دارند.

وی بیان کرد: نقش آقای خاتمی، نقش محوری و بی‌بدیل در جریان اصلاح طلب است و هیچ شخصی نمی‌تواند این نقش را نادیده بگیرد. آقای خاتمی نه تنها در بین اصلاح طلبان بلکه در میان عامه مردم جایگاه ویژه‌ای دارد. در مجموع نقش محوری با آقای خاتمی است و انتظار اصلاح طلبان همواره این بوده است که از رهنمودهای ایشان برای توسعه کارهای حزبی و سیاسی استفاده شود.

قنبری با بیان اینکه صحبت‌های خاتمی نقش راهبردی در تعیین گرایش‌ها و استراتژی‌های اصلاح طلبان داشته است، گفت: با توجه به جایگاه آقای خاتمی و نام نیک ایشان در میان مردم، این نقش همچنان خاص آقای خاتمی است که بتواند مجدداً به میدان ورود کند و نقش محوری خود را در راستای وحدت و انسجام اصلاح طلبان ایفا کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره کادرسازی و جوانگرایی در نهاد اجماع ساز نیز اظهار کرد: قطعاً اصلاح طلبان باید به سمت جوانگرایی حرکت کنند و در این باره هیچ تردیدی وجود ندارد. بسیاری از چهره‌ها اشخاصی هستند که سن و سالی از آنها گذشته است و یکی از کارکردهایی که تشکل‌ها سیاسی دارند، بحث کادرسازی است؛ اگر تشکل‌های سیاسی، از جمله اصلاح طلبان این کار ویژه را انجام ندهند، به نظر من نتوانسته‌اند به وظایف واقعی خود به خوبی عمل کنند.

وی ادامه داد: قطعاً اصلاح طلبان باید به سمت جوانگرایی حرکت کنند به گونه‌ای که چهره‌های قدیمی‌تر که شاید حس و حال گذشته را ندارند، جای خود را به افراد جدیدتری بدهند. افراد جدیدتر باید به نوعی با نقش‌ها و جایگاه‌های موجود آشنا شوند و برای مدیریت جریان پرورش داده شوند.

وی تأکید کرد: به هرحال کادرسازی یکی از مشکلات فعلی است و حتماً تشکل‌های مختلف اصلاح طلب با هر عنوان، باید کادرسازی و توجه به جوانان را در محوریت کارهایشان قرار دهند. به خصوص از جریان اصلاح طلب این انتظار بیشتر است. جریانی که به نوعی منشا قدرتش از مردم است، این جریان نیاز دارد که از جوانان استفاده بیشتری کند. 

این نماینده اسبق مجلس گفت: در گذشته نیز مبنای قدرت جریان اصلاحات جوانان بودند که بدون هیچ گونه توقع و صرفاً به دلیل عقاید و اندیشه و دغدغه‌هایشان برای آینده کشور در عرصه حضور پیدا کردند و نهایتاً باعث موفقیت جریان اصلاح طلب شدند.

قنبری در پایان خاطرنشان کرد: کم توجهی به نقش جوانان می‌تواند یک نقص جدی باشد. به نظر می‌رسد حتماً باید یک پوست اندازی جدی صورت بگیرد و چهره‌‌هایی که سن و سالی از آنها گذشته در جایگاه هدایت جریان قرار بگیرند و زمینه را برای نیروهای جوان‌تر فراهم کنند.

ناسا داریوش قنبری حزب مردم سالاری فعال سیاسی اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر