کد خبر: 1040714 A

راغفر در کنگره حزب مردم‌سالاری:

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا، گفت: بحران‌های امروز کشور نتیجه تغییر نگر‌شی است که بعد از جنگ ایجاد شد و ربطی به مشکلات خارجی ندارد و عمده مشکلات در اثر مشکلات داخلی و نتیجه بعضی اختصاصی سازی هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین راغفر اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا طی سخنانی در کنگره حزب مردمسالاری با بیان اینکه ریشه مشکلات کنونی ربطی به مشکلات خارجی ندارد، گفت: طی سه دهه‌ی پس از جنگ، همواره حقوق مردم به طور قانونی نقض شده است. بحران‌های امروز کشور نتیجه تغییر نگر‌شی است که بعد از جنگ ایجاد شد و ربطی به مشکلات خارجی ندارد و عمده مشکلات در اثر مشکلات داخلیو نتیجه بعضی اختصاصی‌سازی‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه دولت اکنون با واگذاری‌های نادرست تضعیف شده است، تصریح کرد: طی این سال‌ها اموال مردم چپاول و اسم آن را «مردمی کردن اقتصاد» گذاشتند. معادن و صنایع بزرگ را بعد از جنگ به دوستانشان هدیه کردند و معلوم است که دولت ضعیف شده و بحران شکل می‌گیرد و دولت آنقدر ضعیف شده که قادر به تصمیم گیری درست نیست و دست دولت در جیب کسانی است که در اثر تغییرات بعد از جنگ فربه شدند.

این عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره بر لزوم انعکاس دغدغه‌های مردم برای حل مشکلات کشور، خاطرنشان کرد: به منظور مواجهه با این دگرگونی‌ها باید سازوکار قانونی برای انعکاس نگرانی‌ها توسط مردم تعبیه کنیم. اکنون دولت در خدمت بخش خصوصی بانکی است و در خدمت دولت نیست.

وی در پایان گفت: آمارهای رسمی می‌گوید ۱۵درصد از افرادی که در سن آموزش قرار دارند، بی‌سواد مطلق هستند؛ در این شرایط کسانی که قدرت و ثروت را متراکم کرده‌اند، نمی‌خواهند قیمت‌ها پایین بیاید و همین که مجلس خواست قیمت‌ها را پایین بیاورد دولت دست به کار شد تا این پایین آوردن قیمت را به نام خود تمام کند.

حسین راغفر مصطفی کواکبیان کنگره حزب مردم سالاری اقتصاددان دبیرکل حزب مردم سالاری استاد دانشگاه الزهرا عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر