کد خبر: 1039315 A

بازوند خبر داد:

استاندار کرمانشاه گفت: در سفر رئیس قوه قضاییه به عراق محور‌های مهمی مورد توافق قرار گرفته و مصوباتی نیز به تصویب رسیده است که امضای یک پروتکل جدید برای افزایش ترانزیت کالا از مرز خسروی یکی از این مصوبات ارزشمند است.

به گزارش ایلنا، هوشنگ بازوند، با اشاره به دستاورد‌های سفر رییس قوه قضاییه به عراق اظهار کرد: در سفر حجت‌الاسلام رئیسی به عراق محورهای مهمی مورد توافق قرار گرفته و مصوباتی نیز به تصویب رسیده است که امضای یک پروتکل جدید برای افزایش ترانزیت کالا از مرز خسروی یکی از این مصوبات ارزشمند است. 

وی با بیان اینکه مرز خسروی باز بود ولی اجازه عبور زائران برای سفر به عتبات امکان نداشت، افزود: امضای این پروتکل جدید در افزایش روابط تجاری، تردد مسافران و تبادل کالا‌ها نقش بسزایی دارد و به اقتصاد محلی و کلان دو کشور کمک شایانی خواهد داشت. 

 گذرگاه زمینی مرزی «المنذریه» در نزدیکی با ایران در اطراف شهر «خانقین» قرار داد.گذرگاه مرزی المنذریه با توجه به کثرت رفت و آمد‌های تجاری از دو طرف، دارای اهمیت راهبردی است و این گذرگاه از مهم‌ترین گذرگاه‌های مرزی است که زائران عتبات مقدسه در عراق و نیز کالا‌ها از طریق آن وارد عراق می‌شود.

رییس قوه قضائیه روابط ایران و عراق سفر رییسی به عراق افزایش ترانزیت کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر