کد خبر: 1038859 A

شریعتی در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی کمیسیون انرژی از بررسی وضعیت میدان گازی پارس جنوبی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد

مالک شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی، اعضا به بررسی طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور، لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق، همچنین استماع گزارش رئیس کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی درخصوص آخرین وضعیت میدان گازی فارس پرداختند.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: در خصوص طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور رای گیری شد که در پی آن کلیات این طرح به تصویب رسید و مقرر شد؛ با اعمال نظر کمیته نفت جزئیات نیز بررسی شود.

وی افزود: همچین اعضای کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون فرعی لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق را بررسی کرد.

شریعتی بیان کرد: وضعیت افت فشار میدان پارس جنوبی با حضور نماینده‌ای از شرکت نفت و گاز بررسی و سناریوهای مختلف جبران این افت فشار در سال‌های آینده در جلسه مطرح و قرار شد احداث خطوط لوله موازی که بتوانند با کاهش قطر لوله‌ها و انتقال از طریق خطوط موازی افت فشار را جبران کنند و یا تعبیه کمپرسورهای دریایی برای جبران فشار مورد نیاز که هر کدام مزایا و معایتی دارد ازجمله این سناریوهای مطرح شده است که گزارش تفصیلی آن باید در جلسات بعدی ارائه شود.

وی اظهار داشت:مسئولان وزارت نفت در حال برنامه ریزی برای جبران این افت فشار هستند تا در سال‌های آینده با مشکل کمبود گاز مواجه نشویم.

کمیسیون انرژی میدان گازی پارس جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر