کد خبر: 1037256 A

معزی:

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری با تقسیم بندی دوران ریاست جهموری حسن روحانی به سه دوره اعلام کرد:دولت نخست ‎روحانی، دولت صلح و دولت کنونی، ‎دولت جنگ بوده است که برای قضاوت اخلاقیِ دولت جنگ باید سنجه‌های روزگار جنگ را برگزید ومعیارها را دگرگون کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا معزی در صفحه توئیتر خود نوشت:

«‌۱.رییس‌جمهور ‎روحانی در نطق ۲۲بهمن، دوران مسؤولیتش را به سه مقطع متفاوت تقسیم کرد؛دوران چهار سال و نیم «ثبات، رشد و پیشرفت»که دولت در این مقطع به وعده‌هایش به خوبی عمل کرد،دوران سه ساله‌ی جنگ تحمیلی اقتصادی از آغاز ۹۷ تا پایان ۹۹ و شش ماهه‌ی پایانی که«دوران بازآفرینی»خواهد بود.

‌۲. قضاوت منصفانه درباره‌ی رییس‌جمهور و دولت نمی‌تواند بی‌توجه به این سه مقطع و تفاوت‌های بنیادی‌شان رخ دهد. نمی‌شود بی‌آنکه پا بر زمین واقعیت نهاده باشیم، دوران ‎صلح و ثبات را با دوران ‎جنگ و تلاطم مقایسه کنیم که اگر فشار حداکثری آن سه سال نبود،اداره‌ی کشور،شرایط دیگری می‌یافت.

‌۳. دولت نخست ‎روحانی،دولت صلح و دولت کنونی، ‎دولت جنگ بوده است؛ برای قضاوت اخلاقیِ دولت جنگ باید سنجه‌های روزگار جنگ را برگزید ومعیارها را دگرگون کرد. اینک با چشم‌اندار پایان ‎جنگ اقتصادی، می‌شود تحریم را روایت کرد واز انتخاب‌های سخت روزگار ‎تحریم گفت تا قضاوت با حقیقت همگراتر شود.

 

 

حسن روحانی علیرضا معزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر