کد خبر: 1036392 A

رییسی:

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه شهادت شهید سلیمانی و المهندس هرگز بی‌پاسخ نخواهد ماند ، گفت: پیوند‌های عمیق اعتقادی و دینی بین ایران و عراق دو چنان پیوندی است که این پیوند هرگز با هیچ توطئه و فتنه‌ای گسسته نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی با حضور در محل یادمان شهیدان سلیمانی و المهندس اظهار کرد: مقاومت مردم عراق و جوانان سلحشور عراقی مقابل بیگانگان و عوامل شیطان بزرگ آمریکا و تکفیری‌ها ستودنی است.

وی افزود: اینجا مقتل دو قهرمان بزرگ ملت ایران و عراق است؛ قهرمانان امت اسلامی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المنهدس که نه فقط متعلق به مردم عراق و ایران بلکه متعلق به امت اسلامی و بشریت هستند.

رییس قوه قضاییه در ادامه تاکید کرد: شهادت این دو سردار بزرگ اسلام هرگز بی‌پاسخ نخواهد ماند.

رییسی افزود: این دو قهرمان و همراهانشان قهرمانان مبارزه با تروریسم بودند و این دو قهرمان امنیت ساز برای عراق و ایران و منطقه بودند و آن‌هایی که این‌ها را به شهادت رساندند کسانی هستند که نمی‌خواهند مردم ایران و عراق در امنیت زندگی کنند.

وی ادامه داد: اینجا مشهد سرداران بزرگ اسلام است که خون عراقی و ایرانی در این نقطه پیوند خورده است؛ در جای جای منطقه خون سلحشوران ایرانی و عراقی پیوند خورده است.

رییس دستگاه قضا گفت: این پیوند از گذشته‌ها بوده است؛ پیوند‌های عمیق اعتقادی و دینی بین این دو همسایه چنان پیوندی است که این پیوند هرگز با هیچ توطئه و فتنه‌ای گسسته نخواهد شد.

وی تصریح کرد: اینجا نماد جنایت هولناک استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به این منظور است که آمریکا نماد مقاومت را هدف قرار می‌دهد و به هیچ کدام از قوانین بین اللملی توجه نمی‌کند و با زیرپا گذاشتن تمامی قوانین بین المللی و تمامیت ارضی عراق مرتکب جنایت می‌شود.

رییسی گفت: با چه منطقی مهمان گرامی کشور و دولت و مردم عراق را به گلوله بستید؟ با چه منطقی میزبان او را به شهادت رساندید؟

وی ادامه داد: دست انتقام الهی همواره از آستین ملت بیرون آمده و بیرون خواهد آمد. آمریکا خود داعش را ایجاد و حمایت می‌کند و تمام امکانات مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی را به داعش می‌دهد و به جان ملت مسلمان می‌اندازد و کسانیکه مقابل داعش ایستادگی می‌کند هدف قرار می‌دهد.

وی گفت: شهیدان سلیمانی و المهندس در طول تاریخ نماد عزت، اقتدار، محبت نسبت به مردم، وحدت و انسجام اسلامی، دشمن شناسی و مقاومت خواهند بود.

رییس دستگاه قضا اظهار کرد: راه شهیدان سلیمانی و المهندس همواره پررهرو خواهد بود و روزبه‌روز این مکتب برای نسل‌ها پیام عزت، ایستادگی و مقاومت دربرابر استکبار خواهد داشت.

وی ادامه داد: از دولت، مرجعیت و مردم انقلاب عراق صمیمانه به‌خاطر تجلیل از شهیدان مقاومت و انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم.

رییسی گفت: سلام امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را به تمام مردم، مرجعیت و مسئولین و اصحاب رسانه عراق تقدیم می‌کنم.

سفر رییسی به عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر