کد خبر: 1035825 A

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی امروز در محل وزارت امورخارجه با مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و هییت همراه وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، دو طرف در این ملاقات درباره مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن گفتگو کرده و راه‌های دستیابی به صلح و توقف بحران در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار، علی اصغر خاجی ضمن اشاره به وضعیت اسفناک مردم مقاوم یمن و شرایط بسیار دشواری که بر اثر‌ جنگ و محاصره ظالمانه اقتصادی به آنان تحمیل شده است، خواستار مداخله هر چه بیشتر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیر انسانی شده و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه کمکهای انساندوستانه و پزشکی برای مبارزه با کرونا به مردم این کشور اعلام کرد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه همچنین بر حل بحران یمن از طرق سیاسی، برگزاری گفتگوهای یمنی - یمنی ‌و تشکیل یک حکومت فراگیر در تمامی سرزمین یمن با مشارکت تمامی‌گروهها و احزاب سیاسی در صحنه کشور تاکید نمود.

نماینده ویژه دبیرکل نیز با تاکید بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن و منطقه، مساعی سازمان ملل را در برقراری آتش بس، رفع محاصره اقتصادی و از سر گیری گفتگوهای سیاسی در یمن تشریح کرد.

علی‌اصغر خاجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر