کد خبر: 1035635 A

حزب مردم‌سالاری در بیانیه‌ای به‌مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر اهمیت تقویت اعتماد عمومی و دستیابی به آرمان‌های انقلاب و تحقق مکتب سیاسی امام خمینی(ره) با بازنگری قانون اساسی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حزب مردم‌سالاری به مناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور حماسه‌ای بزرگ و انقلابی مردمی است که به رهبری امام خمینی‌(ره) در سال ۱۳۵۷ تحقق یافت و انقلابی متفاوت را در معرض قضاوت جهانیان قرار داد. انقلابی که علاوه بر رویکرد جدی به مادیات، معنویت و اخلاق را نیز در سرلوحه آرمان‌های خود قرار داده و آزادی را به مثابه حقی خدادادی و استقلال را به عنوان ارزشی والا به عموم مردم معرفی کرد. اکنون که چهل و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شود، می‌توان بررسی کرد که این انقلاب تا چه میزان به اهداف خود دست یافته و در مواردی که از اهداف خود دور مانده است با چه موانعی مواجه بوده است؟ در این نکته تردیدی نیست که مکتب سیاسی امام خمینی(ره)، تجلی آرمان‌هایی متعالی و برآمده از فطرت انسان و در عین حال پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی انسان معاصر است؛ اما آنچه پس از این سال‌ها شاهد هستیم (علی‌رغم برخی دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های مهم جهانی، منطقه‌ای و داخلی ایران اسلامی)، همان کمرنگ شدن آرمان‌های مذکور در گذر زمان و بعضا تغییر معنا و مفهوم آن به دلیل بی‌توجهی بخشی از مسئولان در سال‌های اخیر بوده است.

قطعا فسادهای نجومی اقتصادی و رانت‌‌خواری و پدیده آقازاده‌ها و املاک و حقوق نجومی و... که هر سال دامنه بیشتری به خود می‌گیرد و متاسفانه به فساد سیستماتیک تبدیل شده است، کم‌توجهی به اصول بنیادی و اساسی قانون اساسی همچون عدالت و آزادی، بی‌توجهی به رکن مهم جمهوریت و مردم‌سالاری و حق حاکمیت ملت و میزان بودن آرای مردم و شکل‌گیری مجلس حداقلی، بروز مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی فراوان برای مردم به دلیل حل نشدن موضوع تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ناکارآمدی دولتمردان و سوءمدیریت برخی مسئولان در سالیان متمادی، مواجه شدن با فرار مغزها و مهاجرت نخبگان، نهادینه شدن دروغ در برخی ارکان حکومت و... تنها بخشی از آسیب‌هایی است که در سالیان اخیر بر ارزش‌های انقلاب وارد شده و متاسفانه باورهای مردم را نسبت به کلیت نظام و مسئولان تضعیف کرده است. در چنین وضعیتی، بزرگان و دلسوزان نظام باید جدی‌تر از گذشته، در پی رفع این مشکلات و تداوم‌بخشی حرکت قطار انقلاب در ریل اصلی آن باشند.

حزب مردم‌سالاری امیدوار است با عنایت به بزرگداشت سالگرد بیست و دوم بهمن، فرصت مناسبی فراهم ‌شود تا با گذر از کلیشه‌های رایج مراسم سال‌های گذشته، بیش از پیش بر تحولات پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی تمرکز کرده و با بررسی نقاط ضعف مسیر پیموده شده، در جهت بهبود اوضاع تلاش کرد. حزب مردم‌سالاری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی در چهل و دومین سالگرد پیروزی این انقلاب شکوهمند، به فضل الهی مواضع تفصیلی خویش را پس از برگزاری نوزدهمین کنگره سراسری حزب مردم‌سالاری (در روز سی‌ام بهمن ماه)، منتشر خواهد نمود و براین نکته تاکید خواهد کرد که هرچه سریع‌تر باید به آرمان‌های اصیل انقلاب و مکتب سیاسی امام‌خمینی(ره) برگردیم تا اعتماد عمومی تقویت شود و البته بازنگری قانون اساسی می‌تواند یکی از اساسی‌ترین راهکارها در این زمینه باشد.

دهه فجر حزب مردم‌سالاری بیانیه حزب مرمسالاری بیانیه حزب مردم سالاری به مناسبت دهه فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر