کد خبر: 1034515 A

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت هوایی هند:

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: ما اعتقاد به بومی‌سازی سامانه‌ها داریم و با جدیت این مسیر را دنبال کردیم.

به گزارش ایلنا، امیر خواجه فرد که به همراه امیر سرتیپ حاتمی به هند سفر کرده است در حاشیه نمایشگاه بین المللی هوایی هند در " بنگلور" در جمع خبرنگاران گفت: هدف اصلی از مراودات اینچنینی آشنایی با اقدامات و تلاش های کشورهای منطقه درحوزه دفاعی و نظامی است.

وی با بیان اینکه کشور هندوستان در زمینه صنعت هوایی در بخش نظامی عملکرد خوبی داشته است گفت: نکته ی  امیدوار کننده در این نمایشگاه ارزیابی توانمندی جمهوری اسلامی بود که نشان داد دستاوردهای ما در مقایسه با این محصولات از جایگاه خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه  تعاملات می‌تواند در عرصه مهندسی و فناوری دو طرفه باشد گفت:  ما اعتقاد به بومی‌سازی سامانه‌ها داریم و با جدیت این مسیر را دنبال کردیم و این جا این تمایل را نیز در هندی‌ها دیدیم.

امیر خواجه فرد با بیان اینکه کشور هند  به دلیل مواجه نشدن با تحریم ها، در بعضی از موضوعات یا ورود نکرده اند و یا کمتر ورود کرده اند گفت:  سامانه‌های عمده دفاعی و نظامی در کشور هند با تکیه بر خرید از خارج پایه گذاری شده است و سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ایران ، با نگاه به آینده ، ضمن امیدوار شدن به اقدامات کشور عزیزمان متوجه این شد که نقشه راه ترسیم شده در صنعت هوایی وزارت دفاع از قابلیت های بسیار خوبی برخوردار است  که قطعاً در تحقق آن،  همکاری با کشورهای دوست مانند هندوستان مفید خواهد بود.

 

سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح نمایشگاه بین‌المللی صنعت هوایی هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر