کد خبر: 1033855 A

در دیدار وزاری خارجه عراق و ایران؛

وزرای ایران و عراق ضمن دیدار بایکدیگر در راس‌ هئیت‌های دیپلماسی، بر تعمیق روابط تهران بغداد تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، در دیدار "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران با فواد حسین  وزیر امور خارجه عراق که در راس هیئتی به کشورمان  سفر کرده است آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار ظریف با قدردانی از پیگیری روند قضایی ترور سرداران شهید سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس از سوی ودولت عراق، ابراز امیدواری کرد عاملان و آمران این اقدام جنایتکارانه از طریق پیگیریهای قضایی  به سزای اعمال جنایتکارانه و خسارت بار خود برسند.

وی افزود: پایان دادن به حضور نیروهای آمریکا در منطقه بهترین واکنش به این اقدام تروریستی خواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، ابراز امیدواری کرد توافقات سفر ریاست محترم جمهور کشورمان به عراق  در حوزه های مختلف دو جانبه در خصوص شهرک‌های صنعتی ، بازارچه های مرزی، رفت و آمد تجار و زوار، حمل و نقل کالا و مطالبات و موضوعات بانکی  در سریعترین زمان ممکن به نتیجه برسد. 

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار رفت و آمدهای هیئت‌های دو کشور را نشان‌گر اهتمام دو طرف به روابط فیمابین دانست و با مرور بر موضوعات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف دیدگاه طرف عراقی در این موراد را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه عراق در این دیدار توجه ویژه الکاضمی نخست وزیر عراق نسبت به پیگیری و سازماندهی روابط  دو کشور  را مورد تاکید قرار داد.

 

دیدار محمدجواد ظریف و فواد حسین وزاری خارجه عراق و ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر