کد خبر: 1033694 A

دلخوش در تذکر شفاهی:

نماینده صومعه سرا در مجلس گفت: نباید مصوبات کمسیون آئین نامه داخلی باعث تفتیش عقاید شود و برای نمایندگان مشکلاتی را در پی مغایرت با اصول قانونگذاری و تعهد نمایندگی که دارند، ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه و در جریان بررسی طرح شفافیت آراء نمایندگان، سید کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا و عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در اخطار اصول (۸۴) و (۸۶) قانون اساسی و ماده (۲۲) آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به قالیباف گفت: شما باید براساس آیین‌نامه به آقای نادران که برادر عزیز ما هستند تذکر دهد، چراکه در شوراهای استان‌ها به دلیل شیوع کرونا رأی‌گیری بر اساس توزیع برگه نبوده بلکه به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مصوبات کمیسیون آیین‌نامه داخلی باید ویرایش شود، افزود: نباید مصوبات این کمسیون باعث تفتیش عقاید شود و برای نمایندگان مشکلاتی را در پی مغایرت با اصول قانونگذاری و تعهد نمایندگی که دارند، ایجاد کند.  

دلخوش بار دیگر با مخاطب قرار دادن قالیباف، خطاب به او بیان داشت: شما امروز به درستی ساعاتی از جلسه صحن را به صورت غیرعلنی برگزار کردید و با نمایندگان مشورت کردید، بنابراین نباید نمایندگان این مساله را اشتباه یا نقص تصور کنند و مطالب را از پشت تریبون مجلس بیان کنند.

وی افزود: در حال حاضر دولت و حتی قوه قضائیه بخشی از مذاکرات خود را ضبط کرده و در اختیار رسانه ملی قرار می‌دهند تا پخش کند، بنابراین لازم است این شفافیت برای همه ملت، کل قوا و دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد بنابراین این اشکالات و نقص‌ها وجود دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آیین‌نامه داخلی تأکید کرد: اگر طرح شفافیت آراء دو شوری شود، کار تخصصی و کارشناسی بیشتری روی آن انجام می‌شود و باعث می‌شود مجلس و ملت آسیب نبینند بنابراین موافق اجرای آن هستیم.

گفتنی است نادران در سخنانی با نظر هیات رئیسه مجلس مبنی بر دوشوری شدن طرح شفافیت آراء مخالفت کرده بود.

صحن علنی مجلس سید کاظم دلخوش طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس نماینده صومعه سرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر