کد خبر: 1033100 A

انتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه از «چشم‌بندی» کمیسیون تلفیق؛

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰ هزار میلیارد تومانی سهم مالیات بر ارزش افزوده در محل درآمدهای دولت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه، ضمن انتقاد از افزایش انتقاد مالیات بر ارزش افزوده، گفت: مالیات یکی از منابع درآمدی دولت است اما به جای جلوگیری از فرار مالیاتی ۱۰۰هزار میلیارد تومانی که می تواند یک محل درآمد مناسب باشد، ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شده است و شما می دانید که مالیات ارزش افزوده از مصرف کننده یعنی مردم گرفته می شود.

وی ادامه داد: ما همان درآمد ۸۰۰هزار میلیارد تومانی مدنظر دولت را «درآمد ناپایدار» می‌گفتیم اما کمیسیون تلفیق این عدد را به بیش از ۱۲۰۰ هزار میلیاردتومان افزایش داده است، در حالی که چنین چیزی امکانپذیر نیست.

به گزارش ایلنا، این انتقادات در حالی است که رئیس‌جمهور طی سخنان خود در یکی از جلسات هیات دولت با انتقاد از تغییرات ایجاد شده توسط کمیسیون تلفیق بودجه و مساله افزایش درآمدهای دولت در حالی که کمیسیون تلفیق تعداد فروش نفت را کمتر از عدد مدنظر دولت درنظر گرفته است، این اتفاق را «چشم بندی» نامید.

حسن روحانی رئیس جمهور صحن علنی مجلس جبار کوچکی نژاد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نماینده رشت در مجلس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ چشم بندی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر