کد خبر: 1032354 A

عمویی در گفت‌وگو با ایلنا؛

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزییات جلسه عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بررسی مواد لایحه "اصلاح قانون بکارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری" آغاز شد. 

وی افزود: کلیات این لایحه پیش از این در کمیسیون تصویب شده بود و برای جمع بندی پیشنهادها به کمیته دفاعی کمیسیون ارجاع شده بود. 

نماینده تهران در مجلس، ادامه داد: در بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون گزارش کمیته دفاعی در کمیسیون قرائت شد و حدود نیمی از موارد مرور و مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت. بررسی سایر مواد این لایحه به در جلسات آتی کمیسیون ادامه خواهد داشت. در جلسه امروز آخرین تحولات بین المللی هم مرور شد.

وی ضمن محکوم کردن افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی، بیان داشت: اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی را محکوم کرده و این اقدام را خیانت به آرمان فلسطین ارزیابی کردند.

عمویی در پایان گفت: همچنین نظر به ضرورت پیگیری تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشور، اعضای کمیسیون، با ایجاد کمیته دیپلماسی اقتصادی ذیل کمیسیون امنیت ملی موافقت کردند. مسئولیت این کمیته به عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان سپرده شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ابوالفضل عموئی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر